Korab lepszy w derbach Łasku
Ładna pogoda oraz szczególne wydarzenie, jakim były pierwsze od wielu lat derby Łasku spowodowały ze na trybunach stadionu przy ulicy Armii Krajowej zasiadło dzisiaj wielu fanów piłki nożnej. A teraz już o aspektach czysto piłkarskich, bo jak wiadomo od jakiegoś czasu żył tym pojedynkiem cały piłkarski Łask.
Rzadko zdarza się, że możemy oglądać mecze derbowe a te jak wiemy żądzą się własnymi prawami.
Tak też było w pierwszej połowie meczu. Pomimo, iż więcej szans dawano drużynie Korabu i przemawiało za tym miejsce w ligowej tabeli, to w pierwszych minutach meczu nie było tego widać. Mecz był wyrównany i obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji. Zarówno w jednej, jak i w drugiej drużynie pewnymi punktami byli bramkarze i pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym.
Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły jeszcze bardziej zmotywowane. Było sporo walki, ale bardzo dobrze prowadzący zawody sędziowie z Łodzi nie pokazali żadnej żółtej kartki. W miarę upływu czasu do głosu dochodzili coraz bardziej zawodnicy drużyny Korabu, gospodarze zaś ograniczali się do gry defensywnej i próbowali wyprowadzać nieliczne kontry.
Niestety dla Nich nie mylili się dziś obrońcy Korabu i wszystkie akcje rywali kończyły się na 25 metrze przed bramką. Jedyne zagrożenie, jakie mogło spowodować zagrożenie pod bramką Korabu to stałe fragmenty gry, które były jednak mało nieskuteczne w wykonaniu zawodników MULKS-u.
Co nie udawało się drużynie MULKS-u udało się aż trzykrotnie graczom Korabu. Najpierw Tomasz Jatczak zdecydował się na gre jeden na jeden z obrońcami gospodarzy, wpadł w pole karne i mocnym strzałem w długi górny róg dał prowadzenie drużynie prowadzonej przez Wiesława Siębora. Była to 74 minuta meczu. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, a kolejny atak przeprowadził Korab.
Strzelec pierwszej bramki Tomasz Jatczak zagrał w tempo do Sławomira Dulińca a ten wbiegł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał po raz drugi bramkarza MULKS-u Jakuba Gołębiowskiego. Kolejne minuty meczu to spokojna gra drużyny Korabu i sporadyczne próby konstruowania ataków przez gospodarzy. Nie stanowiły one jednak żadnego niebezpieczeństwa w obrębie bramki Cezarego Znojka.
W okresie tym trenerzy wykonali sporo zmian, które miały spowodować zmianę obrazu gry. Udało się to naszej drużynie, bo wprowadzony w 85 minucie meczu Rafał Morawski podwyższa prowadzenie na 0-3 w doliczonym czasie i tym samym ustanawia wynik pojedynku.
Podsumowując spotkanie, kibice zgromadzeni na łaskim CSiR obejrzeli ciekawy mecz derbowy i trzy bramki. Lepsi w tym pojedynku okazali się gracze UMKS Korab Łask co potwierdzały przedmeczowe spekulacje.
Warto zaznaczyć iż wbrew zapowiedziom niektórych osobistości łaskiej piłki, spotkanie rozegrane zostało w atmosferze fair play, bo bądź co bądź gracze obydwu drużyn to w większości koledzy czy to z boiska czy z osiedla.
MULKS Łask
- UMKS Korab Łask 0 - 3 (0-0)
0-1, 74 min Tomasz JATCZAK
0-2, 76 min Sławomir DULINIEC
0-3, 90+1 min Rafał MORAWSKI
UMKS Korab Łask:
Znojek – Jóżwiak P, Dudziński, Nastarowicz, Klimczak – Sztankiewicz, (66’ Nebelski), Duliniec (81’ Dobroszek), Kozłowski (85’Morawski), Bednarek (74’ Kucharski), Karaś (81’Karbowiak) – Jatczak (85’Bęben).
Rezerwowy bramkarz: Daniel Zielonka
Trener: Wiesław Siębor
MULKS Łask:
Gołębiowski – Banaszczyk, (Woźniak), Kwiatek, Gamoń Ł, Gromadzki – Gamoń D, Przybylski, (Kaczorowski), Stasiak (Polega), Wałęska, (Nowakowski), Gała, (Brajtenbach) - Raduch.
Trener: Artur Zaborowski
- Skomentuj [ 4 ]
- 09:25, 13.10.2020 r.
Wasze komentarze
Budowlaniec @ 22:02, 13.10.2020r. IP: *
Pan Mazur z MULKS napewno wystosuje pisma w tej sprawie. Żenada Panie Mazur! Nisko już Pan upadł ale akurat pisanie donosów i ogólne donoszenie jest akurat Pana wizytówka. Nawet na trenerów, którzy uciekali z MULKS z racji Pana zarządzania pisał Pan donosy i rozpowiadał brednie aby ich zdyskredytować. Pan wstydu nie ma od lat ale może i dobrze bo coraz więcej ludzi "poznaje się" się na Pańskich metodach ....
Zenek @ 08:07, 14.10.2020r. IP: *.*.25.37
Mazur to nie człowiek to stan umysłu.
KRIS @ 08:59, 14.10.2020r. IP: *.*.207.139
Szanowna redakcjo jak kopiujemy tekst to piszemy zródło lub autora :-)
Pozdrawiam
Redakcja @ 10:19, 14.10.2020r. IP: *.*.17.91
Do Kris
Nie podajemy źródła, kiedy tekst dostajemy na naszą skrzynkę od źródła.
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Metamorfoza łaskiego urzędu - komfort i dostępność dla wszystkich
- Łask. Przebudowa ulicy Szpitalnej – podpisano umowę
- Łask. Młodzieżowa Rada Miejska z dofinansowaniem na Piknik integracyjny
- Jechał nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki, zatrzymali go łascy policjanci
- Łask. Wpłaty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego
- Łask świętował Dzień Flagi RP
- Święto Konstytucji 3 Maja w Łasku
- Łask. Biznesowa Kawa z Burmistrzem
- Ostrzeżenie przed silnymi burzami
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Boże, Celina Twój mocodawca wysłał swojego przedstawiciela na spotkanie z przedsiębiorcami
. - Zgadzam się w pełni z przedmówcą, dodam tylko jeszcze, o Jeźdźcach w koło Rynku -w szczególn
- Czy Gmina może reklamować prywatnego dewelopera,który buduje bloki po dawnym targowisku miejskim
- Czy powiedziałeś swojej babci, że będziesz głosował na kandydata, który chce jej zabrać trzy
- Ruskie trolle nie potrafią po polsku, ale czytać. Jeśli to co napisałem jest dla powyższych nie
- A może te komentarze to uświadamianie obywateli o tym co się dzieje w mieście Łask, jak rozdaje
- "to próba opisu obecngo podziału i przepaści między zwykłymi mieszkańcami Łasku oraz aroganck
- MAZUR a ty ciagle swoje ,weż no ty sie w konću za jaka pożyteczna robote, oj CELYNA, CELYNA CHLO
- Często bywa, że komentarze różnią się od tematu artykułu. Dlatego chcę również pogratulowa
- Kolejny raz dziękuję za przedstawienie historycznego rysu zwrotu ,,Wasze ulice, nasze kamienice"
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku