Dzień Nauczyciela – doceniajmy lekcje WF i inspirujmy do sportu
Raporty sporządzone przez NIK wskazują, że liczba zwolnień z lekcji WF w Polsce stale rośnie, a według danych Eurostatu tylko co piąty polski nastolatek lub nastolatka jest wystarczająco aktywny lub aktywna fizycznie. Według ekspertyzy przygotowanej na zlecenie Fundacji ING Dzieciom, sytuacja jest jeszcze bardziej niepokojąca, jeśli chodzi o dostęp do sportu dzieci z niepełnosprawnościami. Tę sytuację da się jednak odwrócić. W Dniu Nauczyciela warto podkreślić rolę pasjonatów, którzy inspirują dzieci i młodzież do sportu.
. – Trzeba szukać różnorodności i nie zamykać się na konkretne rozwiązania. Dlatego niezwykle ważna jest tu rola nauczyciela, który będzie motywował dzieci i innych nauczycieli, dając wiele przykładów aktywności – radzi Zbigniew Lewkowicz, trener lekkoatletycznej kadry paraolimpijskiej.
W naszych szkołach dzieci i młodzież mają zapewnione tylko 3-4 godziny zajęć WF tygodniowo, podczas gdy potrzebują przynajmniej siedmiu godzin ruchu. Na domiar złego, zamiast korzystać z dodatkowych zajęć sportowych, dzieci i młodzież, nierzadko przy pełnym przyzwoleniu rodziców, zwalnia się z lekcji wychowania fizycznego. Na WF nie chodzi 1/3 licealistów i 1/4 uczniów szkół podstawowych. A z danych Eurostatu wynika, że Wspólnota Europejska co roku traci 80 miliardów euro na leczenie schorzeń wynikających z braku ruchu.
– Tutaj nie chodzi o poszukiwanie przyszłych gwiazd sportu, tylko o zdrowie. Nieaktywne dzieci prawdopodobnie staną się schorowanymi dorosłymi. Brytyjscy naukowcy przebadali tysiąc otyłych osób po czterdziestce i odkryli, że większość z nich zniechęciła się do sportu jeszcze w szkole. Kiedy mówimy o pasji do sportu i różnych form ruchu, musimy zawsze pamiętać o tym, że wzorce ruchowe, których dziecko nabierze w szkole, będą miały wpływ na jego całe życie – podkreśla Michał Pol, dziennikarz sportowy i ambasador programu Pomarańczowa Siła Fundacji ING Dzieciom.
- Skomentuj [ 8 ]
- 10:50, 14.10.2020 r.
Wasze komentarze
Matka @ 10:59, 14.10.2020r. IP: *.*.68.197
Nauczyciele.. kiedyś byli prawdziwi nauczyciele, z pasji, zamiłowania. Wiem, co zaraz napiszcie.... dzieci były inne... Nie do końca. Dzieci wychowujemy my, ja, i Ty nauczycielu też masz dzieci... teraz obserwując to co wyprawiacie, walka o to, żeby jak najwięcej ocen postawić przed nauczaniem zdalnym, sprawdzian goni sprawdzian, kartkówka kartkówke itp itd. .... A dzieciaki nie nadążają. I właśnie muszą rezygnować że sportu, z zajęć dodatkowych typu treningi, bo niektórym nauczycielom się w D...poprzewracało. miłego dnia nauczyciela !
Miri @ 11:28, 14.10.2020r. IP: *.*.1.22
Ja zaobserwowałem, że nauczyciele robią wszystko żeby przywrócić nauczanie zdalne, które nie ma nic wspólnego z nauczaniem. U mnie dzisiaj z okazji dnia nauczyciela dyrekcja szkoły dała wolne nauczycielom, a dzieci na świetlicy. W tym wyjątkowym dniu na świetlicy nie ma kooronowirusa
Matka @ 11:42, 14.10.2020r. IP: *.*.68.197
Dokładnie, moje dzieci też w domu.... Bo miały wybór, albo w domu, albo na świetlicy. Praca zdalna dla nich jest bardzo wygodna, lekcja fizyki z dzieckiem na kolanach, które wolą jeść, pić, bajkę... mają opiekę dla swoich dzieci załatwiona I jeszcze prowadzą pseudolekcje.
JJ @ 12:13, 14.10.2020r. IP: *.*.32.167
Oho, pisowskie trolle ruszyły, następnymi w kolejce są lekarze.
JJ @ 14:07, 14.10.2020r. IP: *.*.48.178
TY już polityki tu nie mieszaj imbecy..... Sam jesteś troll i nie zganiaj na PiS bo to co teraz robisz to jawne podpuszczanie nauczycieli na ludzi o prawicowych poglądach. Wsadź sobie tą politykę w buty . Idź najlepiej strajkować z Broniarzem bo tak Ci ciężko w życiu.
Matka @ 14:19, 14.10.2020r. IP: *.*.68.197
My tu nie o polityce, Pis PO czy inne....tylko o dzieciach naszych I edukacji... A właściwie jej braku
ano @ 15:56, 15.10.2020r. IP: *.*.2.90
NAUCZYCIELOM,LEKARZOM,URZEDASOM [nie wszystkim] KORONOWANY WIRUS PASUJE,MEDIOM TEZ, DLATEGO MAMY TO CO MAMY. LEŻEC I BRAĆ KASE.
Janek @ 19:52, 15.10.2020r. IP: *.*.102.192
ano@ brakło inteligencji i wykształcenia żeby zostać nauczycielem, lekarzem, urzędasem?
Teraz żałujęsz tylko, że to nie ty!
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Plan kolędy na nadchodzący tydzień
- Łask. Odeszli do wieczności
- Od 2026r. świadczenie wspierające dostępne dla wszystkich z niepełnosprawnością
- Uwaga! Gołoledź na drogach i chodnikach
- 32 BLT. Wigilijna wizyta Szefa Sztabu Generalnego
- Po 5 latach poszukiwań sam zgłosił się do łaskiej komendy
- Księga wieczysta - szybkie sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości
- Łask. Harmonogram odbioru odpadów w 2026 roku
- Buczek. Prośba do mieszkańców w sprawie parkowania pojazdów w okresie zimowym
- Łask. Od stycznia tańsze bilety dla uczniów
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- KUPIĘ WOJSKOWE MEDALE,ORDERY,ODZNAKI,ODZNACZENIA
- KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
- Porzodki
- male kotki
- GARAZ do wynajecia
- Zaginął młody kotek
- Mieszkanie do wynajęcia
- Petsitter poszukiwany
- Do wynajecia
- Dziaki budowlane
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Główny mors miasta ??? Jak tak to tylko - 6 km dla dzików:) pozdrawiam wszystkich morsojac
- tak wogole petardy hukowe powinny byc ograniczone w okreslonych godzinach w tym dniu ku zwierzakom i
- do G jak masz las blisko to wrocisz do chaty trzeba mieszkac w bespiecznym regionie
- niektore szkolypodstawowe zostaly zlikwidowane z powodu nizu demograficznego dziecka sa dowozone za
- popieram sasiad sasiadowi moze spalc dach nad glowa
- Ta, w las, akurat i znajdą cię dopiero na wiosnę, jak pamiętną roSSyjską rakietę pod Bydgoszc
- Nie tylko "Uważajmy na fajerwerki" ale przede wszystkim NIE UŻYWAJMY FAJERWERKÓW w ogóle. Już
- Jedna plotka od Florczaka promująca się codziennie w social mediach myśląca że jest wszechmogą
- Starostwo Powiatowe też do 13. Tylko o tym na LOl cisza...
- Jak pisiory oddadzą to co ukradli z budżetu.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
