Wtorek, 20 października 2020 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pogotowie Reporterskie

Łask. Przebudowa ulicy Łącznej i Dolnej w Kolumnie

 

Zadanie inwestycyjne pod nazwą "Przebudowa ulicy Łącznej i Dolnej w Kolumnie" uzyskało dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego z Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota dofinansowania: 572 143,00 zł. Całkowita wartość inwestycji: 817 34,35 zł. Cel projektu: podniesie poziomu życia mieszkańców, poprawa dostępności komunikacyjnej oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu. Zakres projektu obejmuje:

- rozbiórkę istniejących nawierzchni oraz fragmentów chodników,

- przebudowę nawierzchni jezdni - wykonanie jezdni bitumicznej o szerokościach 3,5 m i 5,0 m.,

- budowę miejsc postojowych z kostki betonowej, nawierzchni chodników z kostki betonowej o szerokości 2,0 m  i poboczy gruntowych ulepszonych z kruszywa o szerokości 0,75m,

- przebudowę istniejących skrzyżowań, przebudowę i budowę zjazdów utwardzonych kostką betonową,

- budowę odwodnienia ulicy w tym kanału deszczowego oraz studni chłonnych,

- regulację wysokościową urządzeń podziemnych,

- wycinkę drzew oraz nasadzenia zastępcze,

- wprowadzenie nowej organizacji ruchu,

- uporządkowanie terenu, obsianie trawa

Efekty: stworzenie jednolitego i wzajemnie uzupełniającego się ciągu komunikacyjnego. 

Nr umowy o dofinansowanie: 184/G/2020 z dnia 11.09.2020 r.

 

Źródło: UM Łask

Skomentuj [ 8 ]
08:30, 15.10.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Andrzej @ 09:40, 15.10.2020r. IP: *.*.186.20

Starosta, to już by się na tym tle sfotografował przy okazji podobnej informacji.

Andrzej @ 15:23, 15.10.2020r. IP: *.*.48.178

Gdyby nie dofinansowanie od rządu i chęć rywalizacji ze Starostą to by w życiu nie ruszyli z tą drogą . Chociaż nie wiem co by Burmistrz nie robił to i tak w inwestycjach Starosty nie przegoni .

Do Andrzej @ 22:07, 15.10.2020r. IP: *.*.170.187

O jakiej rywalizacji mówisz? Jasne że Burmistrz nie dogoni dokonań starosty, bo nigdy nie zniży się do poziomu żeby robić sobie zdjęcie przy super inwestycjach typu: kosze na śmieci czy ławki. To są właśnie "dokonania" starosty. A co tam w superszpitalu słychać, chlebie powiatu?

Jarek @ 07:37, 16.10.2020r. IP: *.*.228.164

Rzeczywiście ławek i koszy pan burmistrz nigdy nie uważał, nie znajdziesz ich na drogach gminnych. Szpital to chyba każdy średnio rozgarniety wie, że 8 lat temu PSL owcy wydzierżawili prywatnej firmie.

Mieszkaniec @ 08:03, 16.10.2020r. IP: *.*.175.140

Jarek to wszystko prawda ale w czasie wyborów samorządowych, kandydując na burmistrza Pan starosta obiecywał że jeśli zostanie burmistrzem to przejmie szpital i otworzy przychodnie specjalistyczne. Zapomniał biedak że szpital należy do kompetencji starosty. Los jednak jest przewrotny i sprawił że pan Wołosz został starostą. Gdzie te zastępy specjalistów w Łasku? Gdzie szpital? Jeszcze raz powtórzę że wiem kto powinien iść siedzieć za szpital ale prawda jest taka, że obecny starosta nie zrobił wiele lub nic w jego sprawie.
Starostwo ma mniej inwestycji od gminy bo ma też mniejszy budżet z tego co mi wiadomo Andrzejku.

Kin @ 08:22, 16.10.2020r. IP: *.*.170.187

Jaro, burmistrz ławek ustawił 10 razy tyle co starosta tylko nie robi sobie foto przy każdej z nich. A odnośnie szpitala, starosta unika tego tematu jak ognia a tematem zastępczym PiS jest łaska przychodnia i szukanie dziury w całym. Argumenty łaskich radnych prawicy na temat złego funkcjonowania tej przychodni są takie że zacytowali kilka komentarzy niezadowolonych mieszkańców, którzy nie mogli się dodzwonić. Gratuluję!!!!

Kin @ 21:12, 16.10.2020r. IP: *.*.132.12

Gratuluję to tobie kłamstw :) Ławki Burmistrz postawił ale w rynku to tak i że dwie w mieście. Starosta nie widzę żeby miał fotki przy ławkach co Cię boli . Co do przychodni to nie skomentuję bo sam korzystam i wiem jak jest . Szpital raczej nie do odzyskania tak powymiatali poprzednicy . Uważam że i Burmistrz i Starosta pracują na pełnych obrotach dla naszego miasta więc przestańcie nas skłócać . Niech będą bliżej zwykłych ludzi i będzie ok . Obu panom życzę dużo zdrowia i niech robią jak najwięcej. Co do prawicy Łask gdyby nie reagowali to Ci co Tak nakręcają Burmistrza w życiu by mu nie powiedzieli że coś jest źle. O ŁDK mówiła prawica już dawno i co wysmiano ich , a jak to się skończyło wszyscy wiedzą.

Takie tam przemyślenia @ 17:45, 18.10.2020r. IP: *.*.168.193

Obecny starosta na pewno ma duże ambicje i nie jest pewnie tajemnicą, że głównym celem działań pana Wołosza jest docelowo stanowisko burmistrza Łasku. Stąd te wszystkie inwestycje , szczególnie w miejscach gdzie pan Wołosz przegrał wybory z panem Szkudlarkiem. Następne wybory po prostu musi już koniecznie wygrać, bo zezłości swoich partyjnych kolegów. A wszyscy wiemy co to znaczy "złość" pisowskich przełożonych. Na tej całej partyjnej układance niewątpliwie korzystają dzisiaj mieszkańcy i to bardzo dobra wiadomość z ich punktu widzenia. Szczególnie inwestycje w Kolumnie ruszyły pełną parą i ten "wyścig" między burmistrzem i starostą wychodzi mieszkańcom na dobre. Szkoda nawet, że wybory nie są co dwa lata, bo dopiero by się działo. Szkoda tylko, że przy tych wszystkich inwestycjach tyle drzew leci niepotrzebnie i nikomu to nie przeszkadza. Co będzie dalej czas pokaże.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET