Wtorek, 20 października 2020 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pogotowie Reporterskie

Poruszaj się bezpiecznie rowerami miejskimi

Bezpieczeństwo użytkowników i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa (SARS-CoV-2) w Polsce, Nextbike nieustannie podejmuje kroki mające na celu zapewnienie im ochrony, a także przypomina, że w razie przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. 

Od wiosny br. Nextbike Polska wdrożył szereg procedur, które mają za zadanie zapewnienie, w czasach epidemii, bezpieczeństwa w korzystaniu z systemów rowerowych.

Już od marca została wprowadzona obowiązkowa dezynfekcja newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, dzwonki, manetki, siodła i komputery terminali. Dezynfekcja odbywa się cały czas, zarówno na stacjach rowerowych oraz w momencie kiedy sprzęt trafia do serwisu.

Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od marca dzielimy się z naszymi użytkownikami i pracownikami szczegółowymi wytycznymi, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Przypominamy instrukcje dotyczące konieczności częstego mycia rąk z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody.

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami z objawami choroby oraz dotykaniem rękami oczu, nosa i ust by nie przenieść patogenu na siebie. Przypominamy o  rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.

— Rower to najlepszy środek transportu – korzystanie z niego zapewnia lepszą kondycję, a w konsekwencji i odporność organizmu — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — W razie potrzeby przemieszczania się po mieście, rower to rozsądny i bezpieczny wybór przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Obserwujemy, że osoby które muszą przemieszczać się po mieście korzystają chętnie właśnie z rowerów. Potwierdza to prawidłowość, którą obserwujemy od maja tego roku – znaczne wydłużenie średniego czasu wypożyczenia, w największych miastach o blisko 40%. Oznacza to, że ludzie wybierają rower już nie jako środek dojazdu do innej formy transportu, ale traktują często jako główny środek lokomocji, albo wręcz korzystają z niego na całej trasie podróży. 

Rower w czasach epidemii spełnia doskonale swoją funkcję środka codziennego transportu indywidualnego. W czasie pandemii koronawirusa, nie wszyscy mogli sobie pozwolić na pracę zdalną. Mogą oni uniknąć komunikacji zbiorowej i zdecydować się na bezpieczniejsze, zdrowsze poruszanie się po mieście i dotarcie do pracy, wybierając rower miejski. Wiele osób polega na rowerach miejskich Nextbike jako na zdrowym i bezpiecznym sposobie codziennego transportu.

Codziennie monitorujemy sytuację i odpowiednio reagujemy w przypadku zmiany wytycznych.

Skomentuj [ 4 ]
11:25, 17.10.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Stan_ @ 13:14, 17.10.2020r. IP: *.*.12.248

Świetna reklama. W sam raz na obecny czas i pogodę. Pewnie za chwilę ukaże się reklama snopowiązałek i kombajnów na żniwa zbóż.

Piotr @ 13:32, 17.10.2020r. IP: *.*.114.236

Przede wszystkim rowerzyści powinni obowiązkowo posiadać ubezpieczenie OC!

oprysczka @ 10:10, 18.10.2020r. IP: *.*.55.87

Od poczatku istnienia tej wypozyczalni rowrów w Łasku nie widziałem nikogo kto by tym jezdził.Chyba,że nocą.

mamroży @ 10:27, 20.10.2020r. IP: *.*.6.118

łopryscka, zdaje się, że ty nie tylko rowerzysty nie widziałeś ale niewiele więcej, ostatecznie z piaskownicy po blokiem naprawdę niewiele widać, a mamusia pewnie nie zabiera na żadne spacery, zwłaszcza te z panem Zenkiem...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET