Wtorek, 1 grudnia 2020 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Pogotowie Reporterskie

Aborcja eugeniczna zakazana

 

Nie będzie już można przerwać w Polsce ciąży ze względu na ciężkie upośledzenie lub chorobę płodu. Trybunał Konstytucyjny uznał ten przepis za sprzeczną z Konstytucją i ma charakter eugeniczny. Tym samym kobiety zostały pozbawione wyboru czy chcą urodzić i wychować chore dziecko. Trybunał ogłosił wyrok w środę, 22 października. 

"Przerwanie ciąży może być dokonane, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - ten właśnie przepis Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjny. Jak wynika z uzasadnienia wyroku, rodzice nie mają prawa decydować w takich przypadkach o życiu nienarodzonego dziecka.

 

Nadrzędna według TK jest tutaj ochrona życia, która jest wartością konstytucyjną. Tak rozumiana ochrona życia obejmuje według Trybunału ochronę życia ludzkiego od poczęcia. Dotyczy to również przyrodzonej godności człowieka: nie można unicestwiać podmiotu, któremu przynależna jest niezbywalna godność. Zakaz naruszania życia ludzkiego,w tym życia dziecka w prenatalnej fazie rozwoju, wynika według wprost z Konstytucji i nie może tego zmienić zwykła ustawa. 

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 4 ]
16:30, 23.10.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

srandemia @ 10:21, 24.10.2020r. IP: *.*.36.110

"jarek, jedyne pic.i o jakich możesz decydować, to matołusz i anżej seba"

Marks @ 19:24, 24.10.2020r. IP: *.*.47.153

Sadyści z katoprawicy...

Zenon @ 23:24, 24.10.2020r. IP: *.*.152.173

Obrońcy konstytucji mają za swoje. Teraz jak zakazali aborcji jest to zgodne z ustawą zasadniczą która broni życia. Szkoda tylko że te wszystkie matoły nie widzą że PiS użył aborcji jako zasłony dymnej. Zobaczycie co nas czeka gospodarczo bo to dopiero będzie prawdziwy holocaust!

Do Zenon @ 11:13, 25.10.2020r. IP: *.*.45.58

Ciebie też zaczadziła pisolska propaganda? Też nie wiesz że aborcja w Polsce jest zakazana od 30 lat? Też porzuciłeś siebie i swój rozum i przerzuciłeś się na suchanie i wypełnianie poleceń Horały i Szefernakera?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET