Czwartek, 3 grudnia 2020 r., imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Pogotowie Reporterskie

O sytuacji cudzoziemców i polityce społecznej na WRDS

 

Sytuacja cudzoziemców na rynku pracy oraz analiza strategii polityki społecznej w województwie łódzkim były tematami plenarnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego. Posiedzenie odbyło się w formie online. Wziął w nim udział wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba. 

Posiedzenie WRDS odbyło się w czwartek, 19 listopada. Przewodniczył mu Waldemar Lutkowski z Forum Związków Zawodowych. Wśród zaproszonych prelegentów, którzy wzięli udział w dyskusji była Beata Świderska, członek Związku Nauczycielstwa Polskiego w Oddziale ZNP Łódź-Śródmieście oraz dyrektor Technikum nr 3 w Łodzi. Przedstawiła informację z podsumowania badania delfickiego prowadzonego w ramach „Prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy”.

Z kolei założenia „Wojewódzkiej Strategii w zakresie Polityki Społecznej 2030” przedstawił wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Omówił jej kierunki działania, obszary i szczegółowe cele. Wicemarszałek zwrócił uwagę, że wśród programów jakie obejmuje wojewódzka strategia są: przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, pomoc społeczna, profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Kolejnym tematem posiedzenia WRDS była sytuacja cudzoziemców na rynku pracy. Ten temat omówili: Kamil Jeziorski, p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz Małgorzata Wójcik-Powłoka, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego zaplanowane jest na 17 grudnia. Tematem będzie wybór przewodniczącego WRDS WŁ na 2021 rok.

Skomentuj [ 0 ]
09:35, 21.11.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama


Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET