Wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Pogotowie Reporterskie

Łask. Zdaniem burmistrza

 

Miesiąc temu napisałem, że koronawirus atakuje, a ilość wykrytych dziennie zachorowań przekracza 8 tys. Jak zatem potraktować ostatnie dni, gdy dziennie wykrywanych jest ponad 25 tys. zachorowań. Wszystkich Świętych – cmentarze zamknięte, Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone symbolicznie. Rośnie ilość zgonów, wystarczy spojrzeć na nekrologi. 

NIECH SPOCZYWAJĄ W POKOJU

Listopad jest smutnym miesiącem - i ze względu na aurę, i ze względu na jego charakter – to miesiąc zmarłych. W ostatnich tygodniach ode-szło kilka osób, którym chciałbym poświęcić chwilę uwagi. Pod koniec października zmarł Rafał Orlewski, poeta, pisarz, wychowawca młodzieży, harcerz. Był przed laty nauczycielem w szkole w Kolumnie. Z Panem Rafałem korespondowaliśmy. Mam kilka listów pisanych pięknym, od-ręcznym pismem. W trudnych chwilach podtrzymywał mnie na duchu. Listy te przekażę kiedyś do naszej biblioteki, gdyż uważam, że są cenną pamiątką.

Zmarł także zasłużony dla Łasku, i szerzej ziemi łaskiej, Andrzej Owczarek, nauczyciel, wychowawca młodzieży, członek opozycji demokratycznej internowany w stanie wojennym, przez 8 lat burmistrz Łasku, wieloletni radny Rady Miejskiej w Łasku, Senator RP trzech kadencji, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, zasłużony działacz społeczny, bardzo aktywny w batalii o przebieg S-8 w wersji istniejącej (obok Łasku).

W tym samym czasie zmarła Grażyna Koziara, nauczyciel muzy-ki. Pani Grażyna przez pół wieku uczyła muzyki uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Łasku. Łatwo zatem wyliczyć, że wiele setek mieszkańców naszej gminy zawdzięcza Jej podstawową wiedzę w zakresie przedmiotów muzycznych. Części wychowanków zaszczepiła miłość do muzyki w takim stopniu, że ukoronowaniem ich kariery muzycznej była Akademia Muzyczna. Reakcją jednej z pań w Urzędzie Miejskim na wiadomość o śmierci Pani Grażyny były słowa: „Ta śmierć mną wstrząsnęła, była wspaniałym człowiekiem”.

Trojgu Zmarłym poświęcone są w „Panoramie” odrębne teksty. Niech spoczywają w pokoju.

GROŹNA PANDEMIA

Przed chwilą media podały, że zaraziła się koronawirusem prof. Karolina Sieroń. To uczona, specjalistka od chorób zakaźnych. Pani profesor jest ordynatorem oddziału leczącego chorych na koronawirusa, sama odbyła kilkadziesiąt dyżurów, poświęcając się chorym. Stan lekarki jest poważny. Temat podejmuję dlatego, że niekiedy słyszymy narzekania na pracę personelu medycznego. Ba, są tacy, którzy niezadowolenie mniej lub bardziej uzasadnione części pacjentów, wykorzystują politycznie. To haniebne zachowanie. Dodajmy, że niektórzy z tych krytykantów spokojniutko wykonują swoją pracę zdalnie. Szanowni Państwo, czas jest dla wszystkich bardzo trudny. Wiem że i lekarze, i cały personel medyczny pracują ofiarnie, z poświęceniem i w ogromnym stresie. Aby nas leczyć, muszą zachowywać określone procedury narzucone zresztą przez rząd.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka zdań dotyczących oceny ówczesnej (tzn. po odzyskaniu nie-podległości) polskiej rzeczywistości przez Józefa Piłsudskiego, zaczerpniętych z „Rzeczpospolitej” z 10 - 11 listopada, str. J3: Był dogłębnie rozczarowany pierwszymi latami niepodległości Rzeczypospolitej. Dostrzegał moralną degradację społeczeństwa. Dostrzegał gęstą sieć intryg, oszczerstw, insynuacji, które oplatały polską codzienność. Miał dość niegodziwości, wzajemnego szczucia, obrzydliwych kalumnii. Skąd my to znamy.

Jeszcze jeden akcent, o który poprosił kilka dni temu w telefonicznej rozmowie nasz Honorowy Obywatel prof. M. M. Drozdowski, cytuję dosłownie: W jednoczeniu narodu niesamowicie pozytywną rolę odegrał Kościół katolicki kierowany przez kardynałów Kakowskiego i Dalbora. Profesor dodał – sercem jestem z wami.

JAK TO NAZWAĆ?

W sobotę 14 listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Kolumnie za-dysponowana przez PSP w Łasku neutralizowała rozlany na drodze wojewódzkiej w dzielnicy Kolumna olej. Zmierzchało, włączone „koguty” oraz inne określone procedurami oświetlenie sygnalizowało prowadzenie akcji. Niestety, w dowódcę akcji uderzył z impetem samochód osobowy. Efekt - obie nogi złamane w tym złamanie otwarte. Jak silne było uderzenie najlepiej świadczy fakt, że poszkodowany ciałem wybił przed-nią szybę samochodu. Ile jeszcze ofiar głupoty, lekkomyślności i braku wyobraźni musi zginąć, abyśmy zachowywali się odpowiedzialnie? 2 dni temu w Łodzi samochód osobowy dosłownie wbił się w ciężarówkę. Dwoje młodych zginęło. W samochodzie znaleziono narkotyki.

Wracając do akcji w Kolumnie, która to akcja pokazała, że tamtejsza OSP jest jednak potrzebna i przydatna, dziękuję G. Rosiakowi za natychmiastowe poinformowanie mnie o wypadku, dzięki czemu ja z ko-lei przekazałem wiadomość komendantowi powiatowemu PSP z prośbą o interwencję. Dziękuję komendantowi P. Rudeckiemu za działanie, w wyniku którego do sprawy został włączony koordynator medyczny Komendy Wojewódzkiej PSP.

 

15 listopada 2020 r.                        Gabriel Szkudlarek

Skomentuj [ 9 ]
09:05, 29.11.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Z Łasku @ 12:33, 29.11.2020r. IP: *.*.153.191

Panie burmistrzu, największą nienawiść i propagandę w Polsce sieje opozycja!! Nawet na tym portalu wystarczy zobaczyć komentarze osób anty"pisowskich"... zwykłe chamstwo i prostactwo. Ta grupa ludzi nazwana słusznie na mównicy sejmowej hołotą pluje na kościół a ich znakiem jest błyskawica, symbol pogaństwa! Trzeba z tym walczyć, jak się nie uda pokojowo to niestety siłowo.

Stefan @ 14:10, 29.11.2020r. IP: *.*.246.106

Symbol grup szturmowych polskich powstańców nazywasz symbolem pogaństwa. To jest takie głupie, że aż słów brakuje.
A tak wogole to szanowny katoliku przypominam ci, że Polska nie jest jeszcze państwem wyznaniowym, więc jak będę miał ochotę być poganinem to nic ci do tego.
Kościół polski pluje miedzy innymi na osoby LGBT, wyzywa ich na kazaniach od tęczowej zarazy i innych najgorszych, więc się nie dziwcie katolicy że w odpowiedzi idą epitety w kierunku kleru.

Marta @ 14:37, 29.11.2020r. IP: *.*.216.183

Do Z Łasku@

Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień w którym za wszystko odpowiesz podjudzaczu jeden. Nie ma miejsca w normalnym społeczeństwie dla takich podłych i zakłamanych ludzi jak ty!

R @ 19:00, 29.11.2020r. IP: *.*.47.166

#Stefan. Ani Kościół, ani prawica, ani żaden normalny człowiek nie ma nic przeciwko osobom homoseksualnym, które w większości prawdopodobnie nie utożsamiają się z tym wulgarnym obwoźnym cyrkiem na polskich ulicach. Co do tęczowej zarazy", jest to nawiązanie do wiersza Józefa Szczepańskiego, ps "Ziutek " polskiego poety , powstańca Warszawskiego napisanego 29 sierpnia 1944 roku w obliczu upadku Starego miasta.Wyrażał gniew i zawód spowodowany bezczynnością
Armii Czerwonej, która czekała na prawym brzegu Wisły na upadek powstania i wykrwawienie jego oddziałów.
Dziś marksistowskie, bolszewickie, antyludzkie idee narzucane społeczeństwom zachodnim nie tylko za pośrednictwem mediów, kina, szkoły i uniwersytetu, ale także za pomocą stanowionego prawa, przez instytucje cieszące się ogromnym autorytetem, które w sposób niezauważalny dla milionów ludzi zostały przejęte i przebudowane przez marksistow kulturowych, by służyć rewolucji. Zauważcie Państwo ilu nauczycieli i przedstawicieli państwowych instytucji poparło tzw. Strajk kobiet. Spontaniczny na początku protest kobiet, podsycają do tej pory przedstawiciele i politycy lewicy. Wulgarnie nawołując do antydemokratycznego odsunięcia od władzy obecnego rzadu. Jak wielkie oburzenie u wielu przedstawicieli oświaty, znp wywołują zapowiedzi nowego ministra edukacji , że będzie więcej współczesnej historii Polski, może w końcu młodzież dowie się kto jest kim. Tylko kto przekaże rzetelną historię , skrajna lewica?
Wracając do LGBTQ...., jak to #Stefan nazwał "tęczowej zarazy", doskonale wpisuje się w marksistowską rewolucję kulturową, sami nie reprezentując żadnych wartości, profanują i znieważają po kolei wszelkie wartości i świętości cywilizacji zachodniej. Niszczą pomniki , autorytety , symbole religijne. Do niektórych czynów nie posunęłaby się nawet "czerwona zaraza". Chcą zniszczyć tradycyjną rodzinę , dokonywać seksualizacji dzieci. Płeć jest dla marksisty przeszkodą, różnicą, więc najlepiej ją wyeliminować, albo chociaż mieć możliwość wyboru. I o ile czerwone rewolucje oparte na zbrodni, zamordyzmie i terrorze wywoływały w końcu sprzeciw, tak rewolucja marksistowskia, tęczowa jest bardzo skuteczna , czego jesteśmy świadkami ,tzw. mniejszość powołuje się w razie sprzeciwu większości na wyświechtane hasła o dyskryminacji i tak małymi krokami zmierza do celu realizujac kolejne postulaty. Czego skutki widzimy już w Europie zachodniej. Jeszcze tylko Kościół stoi na przeszkodzie kulturowej rewolucji, ale i ten ma problemy wewnętrzne. Przyszłość nie wygląda drodzy Państwo dobrze, jeśli poddamy się "tęczowej , czerwonej zarazie"

Z Łasku @ 00:13, 30.11.2020r. IP: *.*.153.191

@R

Dlatego pewne grupy społeczne trzeba zacząć usuwać siłą bo inaczej grozi nam zagłada ludzkości. Jak można chcieć uczyć nasze dzieci, że związek to również 2 tatusiów z adoptowanym dzieckiem. (pod takim nauczaniem podpisała się np. p. Zdanowska i np. p. Trzaskowski) Pytanie: co wyrośnie z takiego "dziecka"? ..może przyszły burmistrz albo prezydent...

doPRZYGŁUPA @ 03:04, 30.11.2020r. IP: *.*.232.194

Z Łasku @ 12:33, 29.11.2020r.
Z Łasku @ 00:13, 30.11.2020r.
Wiedziałem,że ty masz juz otępienie starcze, ale ta faza jest juz bardzo poważna. Nie wiem czy jeste przeznaczony do utylizacji? czy DPS-u
twój guru jest krypto i ci to nie przeszkadza cyniczny flaku?

ukjgyfytfhjg @ 10:12, 30.11.2020r. IP: *.*.15.25

"Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród." - T. Kościuszko

Glowa mala @ 20:51, 01.12.2020r. IP: *.*.229.84

Cóż tu powiedzieć . Szkoda gadać daj nam psełdo władzę i Internet A sami sie wybijemy po co nam wroga walka z prawdziwym wrogiem jak my sami siebie niszczymy . Kościół był od zawsze w naszej kulturze i takie postacie jak ks. Popiełuszko czy Jan Paweł II ukształtowały ten kraj także nie niszczmy ich poświęcenia. Tak samo od zawsze były osoby o odmiennej orientacji płciowej i co czy ktoś miał z tym problem . Po co nas nastawiacie przeciwko sobie . Panie burmistrzu Pan powinien być przykładem!

Sel @ 09:43, 02.12.2020r. IP: *.*.159.191

Przykładem powinien być prezydent, premier wraz z rządem i telewizja publiczna. A co mamy?!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET