Wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Pogotowie Reporterskie

Walka z fałszywymi informacjami

Szczepienia są nadzieją na lepsze jutro i powrót do normalności. To także zwieńczenie ciężkiej pracy naukowców z całego świata. Mimo tego wokół szczepionki przeciw COVID-19 powstały mity, które obalamy już teraz! Dementujemy nieprawdziwe informacje na temat szczepionek. Zakładka będzie na bieżąco aktualizowana. Szukasz informacji o szczepionce?

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł – np. gov.pl/szczepimysie lub szczepienia.pzh.gov.pl.

Zgłoś fake news

Jeżeli znalazłeś niepokojące treści w Internecie, które Twoim zdaniem są nieprawdziwe, zgłoś je nam koniecznie przez prosty formularz. Wystarczy, że prześlesz nam link do miejsca, gdzie pojawiają się wprowadzające w błąd informacje.

Zgłoś fake news przez formularz

Szczepionka – bezpieczne narzędzie walki z COVID-19 

Szczepionka jest bezpieczna. Zanim trafi na rynek, musi uzyskać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. W przypadku tej grupy produktów wymagania są niezwykle rygorystyczne. W Polsce dopuszczeniem szczepionek do obrotu zajmuje się Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Decyzja może być także podjęta przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską po przeprowadzeniu przez Europejską Agencję Leków procedury scentralizowanej.

Ocena dotyczy jakości, bezpieczeństwa i skuteczności produktu leczniczego – w tym także szczepionek. Rygorystyczne wymagania dotyczące badań skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek są większe niż w odniesieniu do innych produktów leczniczych. Celem jest jak najszybsze zapewnienie dostępności skutecznego i bezpiecznego produktu do walki z pandemią. W przypadku szczepionki na COVID-19 terminy administracyjne zostały skrócone. Co ważne, te ułatwienia nie obniżają obowiązujących wymogów. 

Umowy o wczesnym zakupie szczepionek były zawierane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej z Komisją Europejską. KE bierze pod uwagę wszelkie dane dotyczące jakości, bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki w momencie negocjacji umowy. Jeśli jakaś szczepionka nie spełnia wysokich standardów, zostaje eliminowana przez Komisję. Umowy o wczesnym zakupie, uzależniają końcowy zakup od otrzymania dostępu na obrót szczepionki w Unii Europejskiej.

Nieprawdziwe informacje – dementujemy!

Skomentuj [ 3 ]
10:30, 11.01.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Adam @ 10:35, 11.01.2021r. IP: *.*.209.84

Trudno czytać ten propagandowy bełkot. Dla kogo ta nadzieja? Chyba dla producenta na kosmiczny zarobek. Szkoda tylko że producent nie chce podjąć odpowiedzialności za swój produkt.

alojz @ 12:09, 11.01.2021r. IP: *.*.145.164

Wiara suwerena, różnego rodzaju Adamów w to, że wszystko może być za darmo jest bajeczna.

Adam @ 13:07, 11.01.2021r. IP: *.*.211.236

@alojz
Jeśli ktoś nie chce produktu to za co ma płacić? Za jakiś shit, którego nie potrzebuje? To raczej wiara naiwnych Alojzych w to że jeśli rząd coś mówi to robi to dla naszego dobra, tworzy tworzy niepotrzebne problemy.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET