Wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Pogotowie Reporterskie

Widawa. Pomoc dla Nadii

W dniu 31 grudnia 2020 roku Komitet Organizacyjny akcji charytatywnej na  rzecz dziewięcioletniej Nadii Świstek zakończył licytacje internetową. Akcja była przeprowadzana na stronie facebook Pomoc dla Nadii w okresie wrzesień – grudzień 2020 r. Celem akcji charytaywnej była pomoc rodzicom  w zebraniu środków finansowych na pokrycie kosztów dalszego  leczenia po zdiagnozowanej  chorobie nowotworowej. Przebyta operacja usunięcia guza mózgu, intensywne leczenie onkologiczne: chemioterapia oraz radioterapia, pozwalają na radość życia Nadii i jej rodziców,

lecz już w innym obliczu – obliczu niepełnosprawności córki spowodowanej chorobą i utratą wzroku po przebytej operacji. Nadia obecnie nie widzi,  wymaga opieki i pomocy rodziców  w codziennym funkcjonowaniu. Dziewczynka od września 2020 rok wróciła do szkoły – Nadia jest obecnie uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej w Chociwiu, gdzie przy przy pomocy nauczyciela wspomagającego kontynuuje naukę razem z rówieśnikami.

Marzeniem Nadii oraz jej rodziców jest możliwość przeprowadzenia za granicą specjalistycznej operacji, która daje nadzieje na choćby częściowy powrót wzroku dziewczynki. Szanowni Państwo w ramach prowadzonych licytacji internetowych udało się wylicytować przedmioty na łączną kwotę 12.570,00 zł, ponadto na subkonto wpływały dowolne wpłaty od darczyńców i wpłaty z 1 % przy rocznym rozliczeniu które uczyniły łączną kwotę 20.000,00 zł.

Tradycyjnie na zakończenie akcji charytatywnej w dniu 08.01.2021 roku Wójt Gminy Widawa wraz z członkami komitetu organizacyjnego odwiedził Nadię i jej rodziców w ich miejscu zamieszkania. Wizyta odbyła się w bardzo miłej atmosferze i gościnności ze strony rodziców dziewczynki. Za ten piękny sukces akcji charytatywnej Wójt Gminy Widawa oraz komitet organizacyjny składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom które przekazywały przedmioty na licytacje, brały aktywnie udział w licytacjach.

Drodzy Państwo to dzięki Państwa  pięknemu gestowi pomocy drugiemu człowiekowi udało się już po raz szósty pomóc rodzinie z problemem niepełnosprawności na terenie Gminy Widawa.

 

Szanowni Państwo informujemy, że nadal można pomagać Nadii Świstek z Rudy  poprzez dobrowolne wpłaty na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001   z dopiskiem Świstek 13398 oraz przekazywanie 1 % przy rozliczeniu rocznym na numer KRS 0000270809 z dopiskiem Świstek 13398. Zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz Nadii.

 

Źródło: Gmina Widawa

Skomentuj [ 1 ]
19:25, 12.01.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Dobrodziej @ 09:18, 13.01.2021r. IP: *.*.218.87

Za to wszystko co przezywają mieszkańcy za panowania wójta to powinien rzucić cała wypłatę i dalej prosić ze dał przykład mieszkańców

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET