Ponad 100 tys. zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w woj. łódzkim
Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymaliśmy od mieszkańców województwa łódzkiego ponad 102 590 zgłoszeń. Do chwili obecnej policjanci woj. łódzkiego wyeliminowali 91,4 % wszystkich potwierdzonych zagrożeń naniesionych na mapę. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.
Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Stanowi ona doskonałe narzędzie, które wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego garnizonu a dostrzegalna przez społeczeństwo działalność Policji w miejscach oznaczonych zagrożeniem pozwala na codzienne budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania wśród członków środowiska lokalnego. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.
Nanoszone na mapę zgłoszenia trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek Policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizacją służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowych oraz funkcjonariuszy właściwych do spraw nieletnich i patologii. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.
W większości powiatów, dzięki współpracy z zarządcami dróg wielokrotnie odnotowywano sukcesy związane np. z usunięciem czy zmianą nieprawidłowego oznakowania, doświetlenia drogi, tworzeniem nowych miejsc parkingowych, naprawą zniszczonej nawierzchni jezdni. Zagrożenia eliminowano jednak nie tylko w związku ze zgłaszaniem nieprawidłowej infrastruktury drogowej, czy nieprawidłowego parkowania. W wyniku analizy informacji nanoszonych na mapę wielokrotnie zatrzymywano sprawców przestępstw i wykroczeń a następnie wyciągano wobec nich konsekwencje prawne.
Wszystkie wymienione powyżej przedsięwzięcia zmierzające i przyczyniające się do likwidacji zagrożeń zasygnalizowanych przez mieszkańców województwa łódzkiego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszym obszarze. Działania te pozwalają budować pozytywny wizerunek Policji, jako instytucji dbającej o szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym tak ważne dla każdego obywatela bezpieczeństwo lokalne, a więc najbliższego otoczenia, w którym funkcjonujemy na co dzień.
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej na każdej stronie informacyjnej jednostek Policji woj. łódzkiego.
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 1 ]
- 19:20, 13.01.2021 r.
Wasze komentarze
Elektryk @ 10:32, 15.01.2021r. IP: *.*.174.92
Trzeba na tą listę dopisać salę gimnastyczną przy "Elektryku". Tam się wyprawiają jakieś nieziemskie rzeczy :D
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Jubileuszowy 10. Festiwal Róży (zdjęcia i video)
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Startuje projekt „Miejskie Zacisze”
- Uwaga‼️‼️ zaginęła starsza pani‼️ AKTUALIZACJA
- Koniec roweru miejskiego w Łasku
- Bezpieczniej dla pieszych w Łasku
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Wojewoda łódzki zwołuje sztab kryzysowy- AKTUALIZACJA
- Niż genueński podtopił regiony
- Aktualizacja ostrzeżenia meteo
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- "niestety lata komuny bardzo wypaczyły w naszym społeczeństwie znaczenie własności wspólnej i
- Zosia | 15:44, 11.07.2025 r. Oczywiście, że są i pewnie nie byłby to problem... niestety mam prz
- Do Pana Jana. Podziwiam przenikliwe przypuszczenia. Jak się okazało, również w Łasku można spo
- no chyba, że się wtedy jeszcze z jakimś decydentem podzielił...
- Też nie mogę się dość przyczyny naniesienia tej powierzchni wyłączonej na Armii Krajowej. To
- @Wieśniak, za dużo filozofujesz. Jakoś nie widzę żeby ludzie opalali się na Pl. 11 Listopada,
- !?!? @ 14:53, 11.07.2025r. = Celina
- Będzie tak samo niewykorzystany jak skwer z drugiej strony kościoła. Mam wrażenie,.że ten proj
- Ten kto to ... wpuścił na rynek nazywa się - Chiny.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej