Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.
Pamiętajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. W miarę możliwości zachowajmy odpowiedni dystans, załóżmy rękawiczki jednorazowe, koniecznie pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa. Nie przechodźmy jednak obojętnie - czasami wystarczająca pomoc to telefon na numer alarmowy 112. Taki drobny gest może uratować komuś życie.
Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Codziennie monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Docierając do potrzebujących, proponujemy przewiezienie ich do noclegowni, gdzie jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i spędzić noc w godnych warunkach.
Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, po krótkim czasie jednak jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.
Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.
Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 3 ]
- 14:35, 15.01.2021 r.
Wasze komentarze
Ania @ 09:14, 16.01.2021r. IP: *.*.132.9
A co ze zwierzętami? Gdzie dzwonić jeśli zobaczymy bezpańskiego psa lub kota? Nie tylki ludzie zamarzają.
Ola @ 12:01, 16.01.2021r. IP: *.*.85.51
Dla ciebie najważniejsze są zwierzęta, nie bój się one sobie dają radę ,zajmij się sąsiadką sąsiadami, ludźmi a nie w głowach wam się już z tymi zwierzętami poprzewalało a później narzekasz że są duże podatki /3 tys jeden pies w schronisku rocznie ile można za te 500 tys pomóż biednym dziecom /jak trzeba pół miliona wydać na utrzymanie zwierząt w schroniskach zwykłe dziadostwo, nie mówię że trzeba zwierzęta pomagać ale z głową sercem a nie ważniejsze zwierzęta od ludzi
Jola @ 00:49, 19.01.2021r. IP: *.*.185.107
Ja to się boję, że z zimna, lewactwu moczącemu tyłki w Grabii, to się mózgi jeszcze bardziej obkurczą.
Dodaj komentarz
Pogoda
Popularne artykuły
- Łask. Załamał się pod nim lód (zdjęcia)
- Będziemy wynosić śmieci wyłącznie w workach z osobistym kodem kreskowym?
- Tych osób szuka policja w Łasku
- Efekt szczepionki - „rozłożeni” nauczyciele, zawieszone zajęcia w szkołach i przedszkolach
- Łask. Odeszli do wieczności
- Poszukiwani świadkowie zdarzenia
- Skrzynka Pochwał- Podziękowanie dla personelu łaskiej kardiologii
- Mieszkańcy Łasku na pamiątkowej fotografii Dziennika Łódzkiego
- Łask: PKP SA chcą wynająć dworzec. „Obiekt wymaga remontu”
- Realizacja programu 100 obwodnic w województwie łódzkim
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kupię domek
- Malarz
- Spszontanie
- zaopiekuję się dzieckiem
- Komoda
- łózko do sypialni
- Wynajmę pomieszczenia produkcyjne + biurowe
- Poszukuję mieszkania
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- opiekun
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum
- Leczenie alkoholizmu w Łasku i okolicach Łodzi?
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
- Walka z koronawirusem w wydaniu łaskiej przychodni
- GDZIE JEST POLICJA?!!!
- Przed wyborami parlamentarnymi
- Podwyźka za ścieki
- Jak nas widzą tak o nas piszą -czyli czystość ...
- Ładne obrączki ślubne
- Kontener na gruz
Więcej dyskusji



Najnowsze komentarze
- Powinien stracić uprawnienia . Sobie zrobi krzywdę i jeszcze komuś
- Rutyna lub brak doświadczenia zgubiła tego co wykonywał przegląd...
- W Łasku nie mają szans w konkursie. Przepędza się koty i ptaki, wycina drzewa gdzie zimują i gn
- Dzieci mówią o .... no właśnie. Czy dzieci faktycznie zdają sobie sprawę z problemów czy są
- po twoim wpisie widać, że nie brakuje a nawet uważają się za alfę i omegę.
- Brawo dla Panów strażaków a temu IDIOCIE powinni wlepić wysoki mandat za całą tą akcję. Jedn




Najnowsze zdjęcia
-
Akcja strażaków
-
Wypadek w Ulejowie
-
Wizyta Dowódcy Amerykańskich Sił Powietrznych
-
Zima w Łasku
-
Śnieżne rzeźby w Łasku
-
Wypadek na Batorego
-
Jak wygląda muzyka - prace konkursowe ŚDS
-
Blokada Łasku - Strajk Kobiet
-
Protest Kobiet w Łasku
-
Kolizja z radiowozem

