Piątek, 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Pogotowie Reporterskie

Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

Pamiętajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. W miarę możliwości zachowajmy odpowiedni dystans, załóżmy rękawiczki jednorazowe, koniecznie pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa. Nie przechodźmy jednak obojętnie - czasami wystarczająca pomoc to telefon na numer alarmowy 112. Taki drobny gest może uratować komuś życie.

Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Codziennie monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Docierając do potrzebujących, proponujemy przewiezienie ich do noclegowni, gdzie jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i spędzić noc w godnych warunkach.

Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, po krótkim czasie jednak jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 3 ]
14:35, 15.01.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Ania @ 09:14, 16.01.2021r. IP: *.*.132.9

A co ze zwierzętami? Gdzie dzwonić jeśli zobaczymy bezpańskiego psa lub kota? Nie tylki ludzie zamarzają.

Ola @ 12:01, 16.01.2021r. IP: *.*.85.51

Dla ciebie najważniejsze są zwierzęta, nie bój się one sobie dają radę ,zajmij się sąsiadką sąsiadami, ludźmi a nie w głowach wam się już z tymi zwierzętami poprzewalało a później narzekasz że są duże podatki /3 tys jeden pies w schronisku rocznie ile można za te 500 tys pomóż biednym dziecom /jak trzeba pół miliona wydać na utrzymanie zwierząt w schroniskach zwykłe dziadostwo, nie mówię że trzeba zwierzęta pomagać ale z głową sercem a nie ważniejsze zwierzęta od ludzi

Jola @ 00:49, 19.01.2021r. IP: *.*.185.107

Ja to się boję, że z zimna, lewactwu moczącemu tyłki w Grabii, to się mózgi jeszcze bardziej obkurczą.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET