Piątek, 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Pogotowie Reporterskie

Dimitrios przyniesie zawieje i zamiecie. Bożena ściśnie mrozem

 

W całym województwie łódzkim pokrywa śnieżna przekracza już 10 centymetrów. Najwięcej śniegu mamy na Wzniesieniach Łódzkich, gdzie notujemy nawet 15 centymetrów białego puchu. Do naszego regionu z północy zaczyna docierać główna strefa opadów śniegu, podczas której nasila się wiatr z kierunków północno zachodnich.

Powoduje on, na wschodzie, północy i w centrum regionu, zamiecie i zawieje śnieżne, ograniczając widoczność do 200 metrów.

Wiele dróg gminnych i powiatowych znajduje się pod cienką warstwą śniegu i w najbliższych godzinach warunki będą się stopniowo pogarszać.

Już najbliższej nocy na wschodzie i północy naszego województwa spadnie poniżej -15 stopni Celsjusza. Lokalnie w zastoiskach mrozowych możemy mieć nawet -20 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do około 14 stopni poniżej zera.

W niedzielny poranek w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Łowiczu i Kutnie możemy być świadkami opadu pyłu diamentowego. Pojawia się on podczas silnych mrozów, które pod wpływem niskiej temperatury wytrącają resztki wilgoci z atmosfery.

 

Źródło: TVP3 Łódź

Skomentuj [ 0 ]
19:35, 16.01.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET