Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Miejscy radni przeciwni likwidacji Biblioteki Pedagogicznej w Łasku

 

Radni miejscy w Łasku jednomyślnie zdecydowali o przyjęciu petycji sprzeciwiającej się likwidacji Biblioteki Pedagogicznej w Łasku. To jedna z filii biblioteki w Sieradzu, którą zarząd województwa łódzkiego przeznaczył do likwidacji. Miejscy rajcy apelują, by władze samorządu wojewódzkiego zmieniły zdanie.

Samorząd wojewódzki, do którego należy Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu, zamierza zlikwidować jej filie od 1 września 2021 roku. Łaski księgozbiór ma zostać przeniesiony do Sieradza. W Łasku miałby działać książkomat i dostarczanie książek do szkół na telefon.

Biblioteka Pedagogiczna istnieje istnieje w Łasku od 1951 roku. W tym roku świętowane byłoby jej 70-lecie. Bibliotekarze zbierają podpisy pod apelem o nielikwidowanie placówki w swojej siedzibie przy ul. 9 Maja w Łasku.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 13 ]
14:50, 08.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

mieszkaniec @ 15:26, 08.02.2021r. IP: *.*.30.187

Szkoda że tak nie głosowali przeciw podwyżce cen odpadów komunalnych.

Mike @ 19:38, 08.02.2021r. IP: *.*.2.163

Ponownie padły durne pomysły instalacji kolejnych progów zwalniających w Łasku. Mało dziur w drogach, kolein i wybojów, których ani ZDW ani starostwo nie łata ale progi chcą kolejne stawiać. 9 mają była jedną z niewielu równych dróg i została zniszczona progami. Na każdym kroku utrudnia się kierowcom życie.

Kierowca @ 21:57, 08.02.2021r. IP: *.*.105.233

PiS wymyśla róże rzeczy żeby przykryć bijatykę swoich pracowników oraz to że drogie śmieci są ich zasługą, zasługą rządu! Stąd sprowadzenie dyskusji do progów zwalniających. Pytam ile wypadków śmiertelnych lub potrąceń było w mieście na ulicach na których zainstalowano progi lub planuje się ich instalację. Zwykłe bicie piany! Tak jak napisał przedmówca, niech lepiej zarządcy zrobią porządek ze swoimi drogami. drogi wojewódzkie przez kilka lat nie są w stanie załatać porządnie ani jednej dziury! Na Alejach przy światłach nawet nie próbują. Policji jak widać dziury i koleiny nie przeszkadzają bo przecież mandatu zarządcy drogi nie wystawią więc i "wyników" nie będzie. "Dbają o bezpieczeństwo" tylko tam gdzie można zedrzeć kasę z obywatela.

n @ 07:46, 09.02.2021r. IP: *.*.235.197

Jakie dziury jakie złe drogi... na trasie Urząd Miasta - Orchów -pieknie odnieżone posypane.. a reszta niech się martwi...

Do kierowca @ 18:13, 09.02.2021r. IP: *.*.161.98

Kłamiesz człowieku w żywe oczy. Pseudo reformę śmiecową wprowadziła Platforma Obywatelska. W ten sposób zniszczyła wolną konkurencję i dziesiątki firm zajmujących się odbiorem śmieci. Teraz monopoliści dyktują swoje chore ceny samorządom. Co do progów, to bardzo dobrze, że są montowane, bo pewne zachowania niestety czasami trzeba wymusić. Wariatów nie brakuje.

Katarzyna @ 19:43, 09.02.2021r. IP: *.*.177.107

Oczywiście, że pseudo reformę wprowadziła PO, ale PiS miał na to kilka lat aby ją zmienić. I nic w tej kwestii nie zmienił a jednocześnie winduje w górę opłaty środowiskowe dla firm. PO czy PiS to to samo zło.

Kierowca @ 19:46, 09.02.2021r. IP: *.*.55.83

Tak PO wprowadziło reformę ale koszty składowania tony odpadów z 70 do 270 zł i dalej kto podniósł? PiS. PiS i PO to jedna klika. Wariatem jesteś Ty popierając takie idiotyzmy jak progi. Zapytałem ile było wypadków? Pewnie żadnego a to kolejny durny pomysł radnych PiS którzy nie mają się czym wykazać to robią takie głupoty. Głupki jak widać w powiecie nieźle się mają a teraz pan radny lansuje swoje durne pomysły na innych drogach i sam ich broni. Weźcie się lepiej za swoje drogi bo są dziurawe. JP2 i wiele innych dróg od dawna domaga się remontu z uwagi na koleiny i dziury ale na to pieniędzy nie macie. Jak wygląda droga z Wiewiórczyna do Wronowic?

też kierowca @ 20:47, 09.02.2021r. IP: *.*.189.192

Niestety, PiSowskość to stan umysłu. Dla normalnego, świadomego obywatela nie do ogarnięcia i bardzo trudne do zrozumienia. To tak jakby kogoś niedouczonego w naukach i przeświadczonego o tym, że ziemia jest płaska, próbować przekonać, że jest okrągła. Niby jak to uczynić?

mONIKA @ 07:59, 10.02.2021r. IP: *

Ludzie, próg zwalniający na ul. 9 Maja został założony W POBLIŻU SZKOŁY PODSTAWOWEJ!!! TAM JEST PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH, KTÓRYM PRZECHODZĄ DZIECI !!!! Ale taki Mike i inni "kierowcy" ograniczeni umysłowo nie mogą pocisnąć gazu już od skrzyżowania, więc na stan dróg będą narzekać.

Kierowca @ 08:23, 10.02.2021r. IP: *.*.15.218

Do m0nika
Padło pytanie ile było wypadków w tym miejscu? W dzień ludzie jeżdżą po Łasku tak wolno że miasto niemal stoi. W tamtym miejscu również. Powiat na koniec roku miał kasę i losowo sobie zainstalował progi. Po drugie chyba nie jeździsz samochodem. Przejedź przez od Gorczyna do domu kultury. W Lasku takie garby i koleiny że nie da się jechać szybciej niż 40 km/h, a jakiś baran proponuje jeszcze instalację progów zwalniających. Wszystkim niby zależy na czystym powietrzu, ile zbędnej emisji powstaje przez takie pomysły.

Hania @ 19:26, 10.02.2021r. IP: *.*.107.150

Kierowco, jak jeździsz po Łasku 40km/h to w czym Ci przeszkadzają progi zwalniające? Co innego gdybyś jeździł 80km/h... Musiałbyś specjalnie zwalniać

Piotr @ 08:34, 11.02.2021r. IP: *.*.89.210

Haniu nie chcę Cię szufladkować jednak przedmówcy mają rację. W Łasku progi zwalniające są zbędne. 40 km/h na progu... Wystawiasz sobie nienajlepsze świadectwo. Uszkodzone na takim progu zawieszenie może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich i innych użytkowników drogi.

Susan Benson @ 15:53, 11.02.2021r. IP: *.*.24.6

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - przystępna stopa procentowa w wysokości 3%.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
WhatsApp: +447903159998

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET