Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Sądy masowo uchylają kary finansowe nakładane przez sanepid

(fot. Nasze Miasto)

Sądy administracyjne w różnych polskich miastach zaczęły masowo uchylać kary finansowe nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie rządowych obostrzeń związanych z koronawirusem. W Wielkopolsce od początku pandemii nałożono dokładnie 239 kar, ale na razie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpłynęła zaledwie jedna skarga na nałożoną karę. Tymczasem ekspert w zakresie prawa administracyjnego opowiada, że przy obecnej linii orzeczniczej jest duża szansa, że obywatel wygra z sanepidem w sądzie, jeśli otrzymał karę np. za otwarcie lokalu gastronomicznego.

Kary finansowe, które sanepid nakłada od początku pandemii na osoby nieprzestrzegające obostrzeń, są jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Szybko bowiem pojawiły się głosy prawników o tym, że nie ma podstaw prawnych do ich nakładania. Teraz okazuje się, że coraz większa liczba osób w całej Polsce składa odwołania do sądów administracyjnych od nałożonych kar i wygrywa swoje procesy.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 2 ]
12:45, 09.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Danny @ 13:42, 09.02.2021r. IP: *.*.203.212

I bardzo dobrze. Szkoda tylko że laskonline bierze udział w perfidnej propagandzie rządowej dotyczącej szczepień. Ciekawe czy to tak "pro bono" czy są za to jakieś gratyfikacje? Z youtuberami rząd za pośrednictwem innych podmiotów się kontaktował i proponował współpracę z wynagrodzeniem.

ANTY-COVID @ 16:02, 09.02.2021r. IP: *.*.159.183

W domu seniora "A w sercu maj" działającym w Woli Czołnowskiej pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Na Covid-19 zachorowało 23 osoby, a 8 podopiecznych prywatnej placówki zmarło.S eniorzy z ośrodka w Woli Czołnowskiej byli szczepieni na koronawirusa.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET