Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Pieką najlepszy tradycyjny chleb w województwie łódzkim

(fot. Amadeusz Bełdowski /Nasze Miasto)

 

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zaprosił Koła Gospodyń Wiejskich oraz przetwórców prowadzących Rolniczy Handel Detaliczny z terenu województwa łódzkiego do udziału w konkursie „Chleb Ziemi Łódzkiej”. Polegał on na wypieku tradycyjnego chleba z mąki orkiszowej uzyskanej z ziarna od upraw prowadzonych na poletkach doświadczalnych Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

- Celem konkursu jest kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z domowym wypiekaniem chleba, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla chleba, a także propagowanie spożycia pełnowartościowego pieczywa, wytworzonego z zastosowaniem tradycyjnych składników i metod - mówi Grażyna Bożyk, starszy specjalista ds. oświaty, informacji i wydawnictw Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 0 ]
18:40, 17.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET