Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Ćwiczenia wodno – lodowe jednostki KP PSP

(fot. KP PSP Łask)
(fot. KP PSP Łask)

 

W dniach 15-17 lutego br. w ramach doskonalenia zawodowego poszczególne zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Łasku przeprowadziły na zamarzniętych zbiornikach wodnych w miejscowości Łask i Łopatki Cegielnia ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno – lodowego. 

Ćwiczenia zapoczątkowane były instruktażem z zakresu bezpieczeństwa na obszarach zalodzonych, zabezpieczenia ratowników oraz zasad ewakuacji osób poszkodowanych z wody przy występowaniu wokół pokrywy lodowej. Zasadnicza część ćwiczeń polegała na dotarciu do osoby poszkodowanej, ewakuacji jej na brzeg z zastosowaniem odpowiedniej techniki podejmowania poszkodowanego oraz z wykorzystaniem sprzętu w różnych wariantach. Po bezpiecznej ewakuacji ćwiczono wdrożenie odpowiednich procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy z uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z przebywaniem w zimnej wodzie, skutków tonięcia i hipotermii.

Przypominamy, że ślizgać się należy w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, sprawdzonych i odpowiednio przygotowanych najlepiej pod opieką i nadzorem dorosłych. Pamiętajmy, że minimalna bezpieczna grubość warstwy lodu na zbiornikach wodnych to 10 cm., jednak dotyczy ona lodu powstającego tylko w ujemnych temperaturach, na wodach stojących i bez opadów. Natomiast lód powstający w warunkach innych niż wymienione tzw. szary może mieć nawet o 50% mniejszą nośność przy tej samej grubości warstwy.

 

Źródło: KP PSP Łask

Skomentuj [ 0 ]
12:50, 19.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET