Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Wyjazdowe punkty szczepień w Łódzkiem

(fot. ŁUW)

 

Ruszają dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień na terenie województwa łódzkiego.Będzie to wsparcie dla stacjonarnych punktów szczepień przeciw COVID19. Lekarze i pielęgniarki zaszczepią obłożnie chorych w ich domach. Przy szczepieniu pomagać będzie sześć dodatkowych wyjazdowych zespołów szczepiennych. Konkurs ogłosił i rozstrzygnął łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym- podkreśliłana briefingu prasowym Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień.

- Zgłoszenia będą przyjmować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, którzy na podstawie dokumentacji medycznej, którą posiadają, ocenią, czy taka osoba zostanie zakwalifikowana do szczepienia wyjazdowego – wyjaśnia Artur Olsiński, dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. I zaznacza, że nie oznacza to ostatecznej kwalifikacji. Tego dokonają specjaliści, którzy będą wchodzić w skład zespołu szczepiennego.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego mając doświadczenie w prowadzeniu zespołów wyjazdowych wystawi cztery z sześciu zespołów. - Cztery zespoły szczepienne w zasadzie już są przygotowane, żeby spływające do nas adresy i nazwiska harmonogramować w odpowiedni sposób, a świadczenia realizować w miejscu zamieszkania pacjenta – informuje Krzysztof Janecki, dyrektor naczelny WSRM w Łodzi.

Wszelkie niezbędne informacje o potrzebie wykonania takiego szczepienia Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego otrzyma z punktów podstawowej opieki zdrowotnej zlokalizowanych na terenie naszego województwa. Pozostałe zespoły wystawi Instytut Zdrowia Medica w Piotrkowie Trybunalskim i Szpital Wojewódzki w Sieradzu.

Wyjazdowe punkty szczepień otrzymają własną pulę szczepionek.

 

Źródło: ŁUW

Skomentuj [ 4 ]
09:10, 21.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

towryżkof @ 10:43, 21.02.2021r. IP: *.*.39.231

Średnio 30 szczepionek na tydzień na jeden pkt szczepień, czyli średnio 6 dziennie i oni nazywają to szumnie "Programem Szczepień", ale nie narzekajmy, zawsze mogło być gorzej, bo np. w ulubionej przez większośc piszących tu Rasyij, szczepionkę sputnik fajf majo od sierpnia 2020 r. i przez pół roku mocarze zaszczepili już z jakieś 2 mln Rosjan. Potynga!

Mieszkaniec @ 10:58, 21.02.2021r. IP: *.*.114.244

Społeczeństwo biednieja coraz bardziej bo to my wszyscy płacimy za te dowozy, za te rządowe kłamstwa, a mafijne firmy się bogacą.

mmarek @ 15:56, 21.02.2021r. IP: *

TELEWIZJA KŁAMIE
Chcesz poznać prawdę na temat PLANDEMII
poszukaj w internecie niezależnych telewizji : Na kanale "Ja osa" telewizję "NPTV", wrealu24, media narodowe, eMisjaTv.
JEŻELI NIE CHCESZ BYĆ NAWOZEM HISTORII, ZACZNIJ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE!!!

DOtowryżkof @ 10:43, 21.02.202 @ 05:33, 22.02.2021r. IP: *.*.154.206

nastepny glup z zlasowanym mozgiem. wirus ci zezarł mozg czy tvp info

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET