Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Realizacja programu 100 obwodnic w województwie łódzkim

   
W ramach ogłoszonego przed rokiem Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 w województwie łódzkim obwodnice zyska pięć miejscowości: Błaszki, Brzeziny, Łowicz, Srock i Wieluń. Trwają już prace nad wstępną dokumentacją dla czterech z nich. Chodzi o Błaszki, Brzeziny, Łowicz i Wieluń. W przypadku obwodnicy Srocka przygotowania są bardziej zaawansowane.

 

Jednym z najważniejszych efektów realizacji programu będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.Na terenie miast zbiegają się wszystkie rodzaje ruchu: towarowego - samochodów ciężarowych i dostawczych, pasażerskiego - autobusów i samochodów osobowych, transportu miejskiego, rowerowego czy też pieszego. Dlatego tak ważne jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tereny zurbanizowane.

Budowa obwodnic miast zapewni efektywne funkcjonowanie drogowego transportu osobowego i towarowego, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości życia mieszkańców. Poprawa przepustowości głównych arterii jest jednym z kluczowych elementów, które mogą zwiększyć dynamikę rozwoju zarówno regionów, jak i całego kraju, przez łatwiejszy, szybszy i tańszy przepływ towarów oraz usług. Realizacja planowanych w Programie inwestycji pozwoli również zaspokoić oczekiwania mieszkańców związane z bezpieczną i szybką komunikacją.

Budowa obwodnic poprawi funkcjonowanie miast najbardziej dotkniętych niedogodnościami wynikającymi z ruchu tranzytowego.

Istotnym efektem budowy obwodnic jest również redukcja zanieczyszczeń w miastach, gdzie na relatywnie niewielkim obszarze, przy  dużym zatłoczeniu, koncentruje się wiele pojazdów emitujących różnego rodzaju zanieczyszczenia. Transport samochodowy jest istotnym źródłem zanieczyszczenia na terenie miast. Ma to znaczący wpływ na zdrowie mieszkańców. Zanieczyszczenia  z transportu drogowego przyczyniają się do skrócenia średniej długości życia, a także chorób, szczególnie związanych z układem oddechowym czy krążenia.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł.

 

Źródło: ŁUW

Skomentuj [ 5 ]
13:15, 21.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Szpikulec @ 18:06, 21.02.2021r. IP: *.*.124.96

Witam. A dlaczego nie myśli się o obwodnicy Łasku. Ruch Północ - Południe jest taki sam od czasu II WŚ . Jak pamiętam od lat 50 porzedniego wieku i nic się nie robi , żeby choć
wyrzucić "Tiry" z ulic w cenmtrum Łasku.
Cale tabuny tirów przejeżdza codziennie naszymi ulcami niżcząc je i truje środowisko.
Dlaczego władze miasta i powiatu nic nie robią;
Pozdrawiam czytelników .
Szpikulec

Anna43 @ 19:23, 21.02.2021r. IP: *.*.33.177

Dlatego nic się nie dzieje,bo mamy Wąsatego.
Do tego mieliśmy wcześniej Starostę Gabry....yka.
Dopóki oni będą uprawiać politykę w Naszym mieście to nic i nigdy nie powstanie.
Gdyby nie Ci dwaj Panowie to już dawno mielibyśmy zmodernizowany odcinek obecnej drogi wojewódzkiej 482,a wcześniej krajowej 12 na odcinku od Okupa do jednostki wojskowej,a tak nie mamy nic i nic mieć nie będziemy dotąd, dopóki Ci dwaj Panowie będą uprawiać politykę.
Niestety. Już 8lat temu miały rozpocząć się roboty w/w odcinka. Były wszystkie plany, pozwolenia,wykonawca... Nawet poznaczono drzewa do wycinki,ale dzieki tym dwóm Panom pracę odwołano.
Niestety,ale takie są smutne fakty i realia.
Pozdrawiam serdecznie mieszkańców miasta Łask.

Fulko de Lorche z Lotaryngii @ 22:28, 21.02.2021r. IP: *.*.193.115

Czytając komentarze głupków powyżej stwierdzam, że Łask niestety przyszłości nie ma!

Jaga @ 14:03, 22.02.2021r. IP: *.*.186.20

Anna, co ty bierzesz poza Bilobilem?
Na siłę wciskasz ludziom kit. Żaden z tych panów nie miał najmniejszego wpływu na realizację tego zamierzenia. Generalna Dyrekcja Dróg nie miała szans na skończenie tej modernizacji przed oddaniem S8 i gdyby ją rozpoczęła poleciały by tam głowy. A ZDW marszałka Schreibera (PiS), to od lat nawet z zimowym utrzymaniem sobie nie radzi i dziurami na tej drodze.

Do Jaga @ 16:30, 22.02.2021r. IP: *.*.200.84

Nie sil się na wyjaśnienia, szkoda twojego czasu i energii. Ciemnogród z prawej i tak wie lepiej. Dla nich najważniejsze inwestycje to maseczki i ławeczki.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET