Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Program “Równać Szanse” wraca do Łaskiego Domu Kultury

 

Program “Równać Szanse” wraca do Łaskiego Domu Kultury. To świetna wiadomość, zwłaszcza w czasie obostrzeń i pandemii. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać zupełnie nowe kontakty, które nawiązują. Wszechstronne umiejętności społeczne to bowiem cecha człowieka kompetentnego, budzącego zaufanie, pomocnego innym i zaradnego w jak najbardziej pozytywnym sensie.

W 2019 roku pierwszy raz udało nam się realizować projekt “Równać Szanse”. To był dla nas olbrzymi sukces.

Osią tego projektu była realizacja muralu na jednej ze ścian budynku ŁDK. Mural ten to realny wpływ i oddziaływanie młodzieży na kreowanie przestrzeni publicznej naszego miasta. Wyłoniony projekt muralu do dziś widnieje na ścianie frontowej budynku (od strony ul. Narutowicza. Realizacja projektu “Równać Szanse” to przede wszystkim świetna zabawa i doskonała szansa na zmierzenie się z wieloma kompetencjami niezbędnymi w przyszłej pracy zawodowej.

Zatem jaki jest pomysł na realizację “RS” w 2021 roku?

Z gotowym w zasadzie projektem zgłosili się do nas wolontariusze Jarmarku Łaskiego, działacze naszej grupy BA.ŁA.GRA – Amelia i Konrad. Wspólnie przygotowaliśmy projekt pn. Historyczna Gra Miejska “W Miasto Rusz”. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przez młodzież historycznej gry miejskiej na terenie Łasku oraz broszury dla
mieszkańców, która przedstawi ważne daty, postaci i ciekawostki na temat historii Łasku.

Projekt jest pod wieloma względami innowacyjny i wielowymiarowy. Dodatkowym utrudnieniem będzie sytuacja związana z pandemią COVID-19, która wpływa na realizowanie działań “na żywo”. Miejmy nadzieję, że do wielkiego finału naszych działań sytuacja znacząco się poprawi.

Przed nami dużo pracy. Mamy już zaplanowane pierwsze warsztaty, pracujemy nad zaprojektowaniem plakatów i szaty graficznej naszej akcji. Każdy, kto realizował długoterminowy projekt wie doskonale jak wiele rzeczy może się wydarzyć po drodze do finału.

Już niedługo pojawi się nowa strona na Facebooku W Miasto Rusz, na którym będziecie mogli śledzić nasze poczynania związane z realizacją projektu.

Obserwujcie też profil FB Łaskiego Domu Kultury, profil na Instagramie ŁDK oraz stronę internetową ŁDK. Będziemy relacjonowali nasze działania na bieżąco.

 
*update 18.02 – Jesteśmy i działamy! link do fanpage Równać Szanse ŁDK:

Skomentuj [ 0 ]
19:05, 21.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET