Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Łask: PKP SA chcą wynająć dworzec. „Obiekt wymaga remontu”

 

Zarządca dworca kolejowego w Łasku szuka dla niego nowej roli. Obiekt został zamknięty dwadzieścia lat temu, a szansą na jego ponowne otwarcie byłoby znalezienie najemcy. To jednak może okazać się trudne, bo stacja kolejowa jest znacznie oddalona od centrum miasta.


PKP SA przedstawiły na łamach swojej strony internetowej ofertę wynajmu całego dworca kolejowego Łask. Znajdujący się na granicy Łasku i Wiewiórczyna obiekt od lat nie jest dostępny dla podróżnych, a jego wygląd raczej nie jest dobrą wizytówką kolei w regionie łódzkim. Znalezienie najemcy może być trudne, zwłaszcza że – jak przyznaje spółka – dotychczas nie było zainteresowania ze strony przedsiębiorców. 

Stan techniczny budynku jest dostateczny

– To właśnie brak najemców, likwidacja kas biletowych i wyprowadzenie się dyżurnego ruchu sprawiły, że budynek przestał pełnić swoją funkcję. Obiekt jest nieczynny od około 20 lat – mówi Aleksandra Grzelak, główny specjalista w Wydziale Komunikacji Polskich Kolei Państwowych. Zwraca przy tym uwagę na znaczne oddalenie łaskiej stacji od centrum miasta. Czas dojścia pieszego do obszaru śródmiejskiego to około pół godziny.

 

Czytaj dalej: Transport Publiczny

Skomentuj [ 5 ]
12:50, 22.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Janek @ 12:55, 22.02.2021r. IP: *.*.132.3

Teraz myślą jak wyremontowali perony. Można było przesunąć stację w stronę przejazdu w Wiewiórczynie zawsze trochę bliżej centrum i tzw. centrum przesiadkowego na Lutomierskiej.

Amti @ 18:04, 22.02.2021r. IP: *.*.47.211

Przy przyszłych inwestycjach proponuje budowanie bloków bliżej dworca PKP, utworzenie takiego osiedla jak Przylesie tylko z drugiej strony miasta. Wtedy i dworzec będzie tętnił życiem

Piotr @ 18:58, 22.02.2021r. IP: *.*.214.228

Wiele lat temu PKP samo doprowadziło swoimi głupimi działaniami ten dworzec do ruiny. Był tam bufet ale władze kolei wolały podnieść czynsz na tyle by właściciel musiał zwinąć interes. Obiekt momentalnie został zdewastowany przez wandali bo nikt go już nie pilnował. Dzisiaj szukają frajera. Niech sami go wyremontują. Poza tym jeśli się nie mylę to "zabytek" a w tym chorym kraju to stwarza poważne problemy.

Co ze stacją rowerów? Czy PKP odpowiedziało łaskawie władzom miasta w tej sprawie?

Śmieszne to wszystko @ 22:44, 22.02.2021r. IP: *.*.193.115

Na Przylesiu powinien być ten dworzec. Zwrotnice przestawiać, puszczać pociągi wojskową bocznicą i po kłopocie ;)

klemenc @ 11:08, 23.02.2021r. IP: *.*.34.233

Podstawowe pytanie jakie dziś, czyli w lutym 2021 roku, należy zadać, to - po co teraz w ogóle tego typu obiekt na stacji przelotowej, jaką jest Łask, Kolumna czy inne podobne?

Każdy taki obiekt generuje koszty (codzienne utrzymanie, remonty i konserwacja, koszty wynagrodzenia obsługi na co najmniej 2 zmiany), które niestety musiałyby znaleźć pokrycie w cenach biletów, a podwyżka musiałaby być dość znaczna, podwyższenie ceny biletu o 25 czy 50 gr na pewno nie wystarczy.

Obecnie bilety kupuje się na wiele sposobów i okazuje się, że klasyczna kasa jest w ogóle niepotrzebna. Podobnie rzadko zdarza się, albo nawet w ogóle nie zdarza się żeby ktoś oczekiwał godzinami na pociąg i potrzebował ogrzewanej poczekalni - te czasy już nie wrócą. Dla podróżnych z powodzeniem wystarczy porządna wiata na peronie albo dwie z biletomatami.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET