Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Aktywna sobota UMKS Korab Łask

 

Aktywna sobota za naszymi zespołami młodzieżowymi. Tym razem drużyna rocznika 2012/13 wzięła udział w turnieju w Zduńskiej Woli. Turniej organizował klub MKS Zduńska Wola i był to I turniej im. Lecha Kulmy. Osobom związanym ze sportem a przede wszystkim piłką nożną na pewno Lech Kulma znany był doskonale.

To zmarły w lipcu 2020 roku zduńskowolski działacz sportowy, mi. prezes klubu MKS, a ja piszący ten tekst pamiętam Pana Lecha, bardzo często goszczącego na boiskach i stadionach z aparatem fotograficznym w ręce…

A teraz już o samych zawodach. W turnieju udział wzięło 10 drużyn z rocznika 2012. Mogliśmy zobaczyć i podziwiać dziś na hali przy ulicy Złotej takie drużyny jak: RTS Widzew Łódź, MGUKS "Pogoń Zduńska Wola", Progres Akademia Piłkarska Zduńska Wola, MKS Zduńska Wola, drużynę GKS Widawa, czy choćby Klub Sportowy Warta Sieradz.

Nie zabrakło tam także naszej drużyny z rocznika 2012. Drugorzędną sprawą w takich turniejach jest wynik, natomiast liczy się to, co najważniejsze dla młodych piłkarzy, czyli dużo ruchu, rywalizacja z rówieśnikami i możliwość konfrontacji z innymi drużynami. Tego na pewno dziś nie zabrakło. Nie zabrakło także bramek, fajnych akcji, uśmiechu i radości małych piłkarzy czy choćby dramatycznych sytuacji, czy sportowej złości (karne dyktowane za zagrania ręką czy kontuzje, które są nieodłącznym aspektem gry w piłkę) na szczęście te ostatnie były niegroźne
i wszyscy zawodnicy zakończyli turniej bez urazów. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Tak było też w przypadku naszej drużyny gdzie wszyscy zawodnicy pokazali dziś dużo woli walki i z każdym rywalem walczyli do ostatniej sekundy spotkania.

Drużynę UMKS Korab Łask reprezentowali w tym turnieju: Ola Szymczak, Tymon Sosnowski, Alan Komunski, Tymon Szweryn, Wojtek Zawadzki, Krzysztof Walerianowicz, Adam Kacała, Mikołaj Mencel i Jakub Bogucki.

Tekst: Kris.

 

Źródło: UMKS KORAB ŁASK 2017

Skomentuj [ 0 ]
14:40, 22.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET