Sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Łódzka KAS nie zwalnia tempa w zwalczaniu przestępczości hazardowej

 

Do magazynu depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego trafiło w tym roku już 75 nielegalnych urządzeń do gier. Zespoły kontrolne konsekwentnie prowadzą czynności na terenie całego województwa łódzkiego.

Miejsca, w których urządzany jest nielegalny hazard wykrywane są nie tylko w drogą służbową, ale również dzięki zgłoszeniom zaniepokojonych mieszkańców. Funkcjonariusze, kontrolując punkty gier, natrafiają na szereg przeszkód ze strony organizatorów nielegalnego hazardu. Kraty w drzwiach, weryfikacja klientów przed wejściem do lokalu poprzez system kamer, zdalne wyłączanie urządzeń uniemożliwiające kontrolę to zwykła codzienność, z jaką spotykają się kontrolujący.

Ale na funkcjonariuszy czyhają również inne, często niebezpieczne utrudnienia i pułapki, takie jak np. automatyczne rozpylanie gazu łzawiącego czy włączanie syreny alarmowej o potężnej sile dźwięku.

Jednak, jak pokazują tegoroczne wyniki oraz ilość zatrzymanych automatów w poprzednim roku (447 urządzeń), liczba kontroli nielegalnego hazardu stale rośnie, a Służba Celno-Skarbowa zapowiada dalsze działania.

Działalność branży hazardowej jest regulowana i nadzorowana przez państwo, gdyż hazard może nieść realne zagrożenia społeczne i ekonomiczne. Uzależnienie od gier jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko uczestników, ale także ich rodziny. Dlatego też zwalczanie oraz przeciwdziałanie przestępczości hazardowej jest jednym z priorytetowych zadań KAS.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za organizowanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, a nawet obie te kary łącznie. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary administracyjne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Zapłaci ją nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne maszyny do gier.

Przestrzegamy również potencjalnych uczestników nielegalnych gier hazardowych - udział w grze zagrożony jest wysoką grzywną.

 

Źródło: IAS w Łodzi

 

Skomentuj [ 0 ]
10:35, 23.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET