Piątek, 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Pogotowie Reporterskie

ZUS: Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami. W ostatnich dniach niektórzy klienci ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl

 

Przypominamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu.

ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Skomentuj [ 1 ]
15:20, 23.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

oszusciZpisdu @ 16:43, 23.02.2021r. IP: *.*.2.98

Znowu nas chyba zamkną na Święta Zmartwychwstania Pańskiego, trzecie kolejne święta w zamknięciu spędzimy. Będzie wszędzie mówione chroń swoich seniorów w domu. Tylko dlaczego Morawiecki z Dudą tak o seniorów w kampanii prezydenckiej nie dbali, wtedy mówili wirus w odwrocie i pójście na wybory to jak pójście do sklepu na zakupy. A my się potulnie na wszystko zgadzamy, idziemy jak barany na rzeź. Bierzemy tak de facto udział w eksperymencie medycznym. Wirus mutuje, jak każda grypa, stąd będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Prezes Pfizera otwarcie mówi, że możliwe, iż obecne szczepionki przestaną działać na nowe warianty wirusa. Wirusolog prof. Gut proponuje zainteresować się szerzej także wariantem południowoafrykańskim, dwoma wariantami kalifornijskimi oraz nigeryjskim... Jak można po czymś takim poważnie traktować wirusa? Może każdy kraj będzie miał swoją odmianę wirusa? Istny raj dla koncernów farmaceutycznych. Zaczyna się już cyrk ze szczepionkami o różnej ochronie szczepionego. W domu seniora pod Puławami na 30 zaszczepionych zmarło 9. Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach COVID-19, a do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów, wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać... Już się do przyłbic i szalików przyczepiają, ktoś chyba musi zarobić na "ekstra maseczkach". A co najdziwniejsze w tym całym wirusie to jest to, że rozprzestrzenia się on w miarę podobnie na całym Świecie. Wirusy mają to w sobie, że rozprzestrzeniają się zwykle w tej samie strefie klimatycznej. A ten czy tropiki czy Skandynawia, to sobie swobodnie operujeDo lekarza się nie dostaniesz, zabiegi odwoływane, terapii i rehabilitacji nie ma, to niech oddają nam składki zdrowotne z NFZ i ZUS. Przecież lekarze i pracownicy służby zdrowia byli zaszczepieni w pierwszym rzucie końcem grudnia. Prywatnie normalnie przyjmują. Ludzie umierają głównie na nieleczone, przewlekłe choroby. Wg Ministerstwa Finansów w latach 2018 - 2019 państwo na Vacie straciło przeszło 15 miliardów złotych, a odzyskało ok. 150 milionów. To w końcu kto kradnie? Dlaczego posłom i senatorom nie obniżono pensji? Tak wstaliśmy z kolan, że leżymy w błocie. A jak to powiedział prezes TVPis ciemny lud to kupi

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET