Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta

 

Dlatego kolejna odsłona naszej akcji PodzielMy się miłością skierowana jest właśnie do tych, którzy niosą pomoc zapomnianym i niechcianym - zwierzętom.   Tym razem akcja ma formę konkursu.  Do udziału w nim zapraszamy organizacje pozarządowe na co dzień zajmujące się opieką nad zwierzętami.  Od 22 lutego przez następne dwa tygodnie czekamy na zdjęcia, na których zobaczymy jak należy opiekować się zwierzętami.

Organizacje, które prześlą najlepsze, najbardziej poruszające fotografie otrzymają nagrody - ocieplone budy dla psów. Wyróżnimy 5 organizacji z których każda otrzyma 5 ocieplonych bud w różnych rozmiarach, które ochronią przed zimnem, deszczem, śniegiem czy palącym słońcem. 

 Konkurs „PodzielMy się miłością – pomagamy zwierzętom” jest kolejną odsłoną akcji ,,Podzielmy się miłością”, która została zainaugurowana przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera w grudniu ubiegłego roku. Wtedy do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej oraz kombatantów i weteranów wojennych trafiły świąteczne upominki, wykonane przez podmioty ekonomii społecznej, które w czasie pandemii znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej. 

Teraz do organizacji pozarządowych, które zwyciężą w internetowym konkursie trafią budy. Podobnie jak we wcześniejszej odsłonie akcji zostały wykonane przez przedsiębiorstwa społeczne działające na terenie województwa łódzkiego. 

Zdjęcia wraz z opisem należy przesłać do 12 marca na adres e-mail pm1@lodzkie.pl, pięciu zdjęć wraz z opisem na temat ,,Jak działam na rzecz zwierząt”.

Przesłane zgłoszenie powinno zawierać także formularz zgłoszeniowy uczestnika oraz zgodę na wykorzystanie i upowszechnienie zdjęć z wizerunkiem w mediach.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej www.lodzkie.pl. 

 

 

Skomentuj [ 1 ]
15:40, 24.02.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ziel @ 00:09, 25.02.2021r. IP: *.*.185.170

W Łasku nie mają szans w konkursie. Przepędza się koty i ptaki, wycina drzewa gdzie zimują i gniazdują zwierzęta. Niedługo w parku i mieście zabraknie drzew, tak tnie się je na potęgę.
Jest coraz więcej miejscowości, gdzie utrzymuje się dzikie koty - tylko one najlepiej chronią przed gryzoniami, specjalnie w osiedlach zakłada się budki lęgowe, aby ptaki zostały wśród nas - są najskuteczniejsze w tępieniu robactwa, które lęgnie się pod styropianowymi ścianami.
W Łasku chyba nikt nie zajmuje się ochroną środowiska. W ubiegłym roku w parku wykoszono do ziemi wszystkie rośliny, również te chronione ( jaki mandat dostałaby osoba, która zniszczyłaby taką roślinkę?) - nie było dane żadnej roślinie zakwitnąć. Na zimę małe zwierzęta nie miały gdzie się schronić - wywieziono wszystkie liście.
Czy w Łasku ktoś z urzędu zajmuje się środowiskiem i wydaje pozwolenia na takie zniszczenia?Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET