Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Stan dróg na terenie powiatu - apelujemy o ostrożną jazdę!

Policjanci z Łasku apelują o ostrożną i uważną jazdę, a zwłaszcza o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Okres zimowy w tym roku obfitował w wyjątkowo silne mrozy, co w konsekwencji przełożyło się na uszkodzenia stanu nawierzchni dróg na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze podczas codziennej służby ujawniają nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej i powiadamiają zarządców dróg.

Pomimo stałej lustracji dróg przez policjantów oraz intensywnych prac drogowców, nie ma możliwości natychmiastowego naprawienia każdego ubytku w drodze. W związku z powyższym apelujemy o ostrożną jazdę. Nieprawidłowości związane z niewłaściwą infrastrukturą można zgłaszać do odpowiedniego zarządcy drogi (gmina, powiat, województwo, GDDKiA), a także poprzez  Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której można podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących na przykład na drodze.

Każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie zweryfikowane, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Należy podkreślić, że każdorazowo po ujawnieniu ubytków policjanci informują o tym odpowiedzialnego za dany odcinek drogi zarządcę (od początku roku skierowano 9 wniosków dotyczących złego stanu nawierzchni, które dotyczyło zarówno dróg wojewódzkich, ale też powiatowych i gminnych).

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 2 ]
08:10, 01.03.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 08:44, 01.03.2021r. IP: *.*.214.233

Tak to jest jak się marnuje pieniądze na bzdury, a nie ma na to co potrzeba. Po co było na ul. 9-maja robić progi zwalniające? Mało mamy dziur na drogach powiatowych. Ktoś w starostwie jednak zdecydował, że trzeba jeszcze bardziej utrudnić życie mieszkańcom. Ktoś powie "szkoła", dobrze to ile wypadków było w tym miejscu? Nie słyszałem o żadnym. Tylko jak to w Polsce bywa nie decydują o takich przedsięwzięciach fakty tylko urzędnicy.

ZDW podobnie. Od kilku tygodni na ich drogach są dziury i nic z tym nie robią, kierowcy jeżdżą slalomem żeby ominąć co nie jest bezpieczne. Gdyby droga była taka jak powinna to dziury by się nie zrobiły ale zrobić się miały prawo gdyż ZDW w Łodzi nie tknął tej drogi 473, 482 od chwili jak ją otrzymał we władanie. Chyba jeszcze żadnej dziury nie naprawili tak jak się należy, na odcinku z Łasku do S8 zawsze było tylko uklepane butami. Chyba czekają aż całkowicie rozsypie się to, co dobrego pozostawiła po sobie GDDKiA kiedy droga miała jeszcze status "krajówki".

Janosik @ 12:57, 01.03.2021r. IP: *.*.186.20

Od początku roku Policja skierowała tylko 9 wniosków dotyczących złego stanu nawierzchni?
To chyba w ogóle nie jeżdżą w teren, szczególnie na powiatówki. Albo nie chce im się zarządców ponaglać, bo szkoda roboty.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET