Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Łódzka KAS przekazuje nieodpłatnie zajęty alkohol i wspiera walkę z COVID-19

 

Prawie 100 tys. litrów alkoholu do celów dezynfekcyjnych przekazaliśmy nieodpłatnie w 2020 r. Alkohol został zajęty podczas kontroli prowadzonych przez łódzkie jednostki KAS, a przekazywany jest instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa.  Spośród przekazanego alkoholu najwięcej, bo aż 46.398 litrów, trafiło do szpitali. 

Starostwa powiatowe, urzędy miast czy centra zarządzenia kryzysowego otrzymały łącznie 26.226 litrów, a Wojska Obrony Terytorialnej, Policja i Straż Pożarna – 6.083 litrów.

Domom pomocy społecznej i zakładom opieki zdrowotnej, innych niż szpitale, przekazaliśmy łącznie 7.030 litrów, a placówkom oświatowym 1.480.

Pozostały alkohol (3500 litrów) trafił do stacji sanitarno - epidemiologicznych, do ośrodka medycyny pracy i innych instytucji pomocowych, takich jak np. Caritas czy organizacje wspierające osoby niepełnosprawne.

Przy transporcie przekazywanego alkoholu łódzka KAS korzystała m.in. z pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej i Policji z Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

Akcję kontynuujemy również w tym roku. Do 1 marca br. przekazaliśmy już 2.262,3 litra zajętego alkoholu, z czego 1.605 trafiło do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (szpital zakaźny). Pozostała ilość została rozdysponowana na domy pomocy społecznej w Łodzi oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

W najbliższym czasie planowany jest transport 1.000 litrów alkoholu etylowego do szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 02.03.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET