Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Dziś Prima Aprilis - żarty w dobie zarazy

 

Prima Aprilis to dzień, w którym usprawiedliwione jest, a nawet wypada robić sobie żarty i dowcipy z bliskich i znajomych. Wskazane są też drobne kłamstewka. Jak sobie żartujecie w sytuacji, ogólnie mówiąc, depresyjnej dla większości?

Poważna sytuacja, w której znalazła się Polska, świat, nie nastraja do robienia komuś psikusów i żartów, ale może właśnie śmiech trochę odciągnie uwagę od otaczających dookoła złych informacji, podumajcie nad tym.

 

1 kwietnia to święto znane w wielu krajach na świecie - anglojęzycznych nazywane jest "All Fools' Day" lub "April Fools' Day", we Francji "Poisson d'avril", w Rosji "Dien Smiecha".

 

Geneza Prima

Aprilis Geneza Prima Aprilis nie jest dokładnie znana podejrzewa się, że pochodzi ono z Francji, z czasów kiedy to, w 1564 roku król Korol IX, zreformował kalendarz zmieniając pierwszy dzień nowego roku z 1 kwietnia na 1 stycznia. Związane z tym zamieszanie powodowało mnóstwo śmiesznych sytuacji i na pamiątkę tego wydarzenia przyjęło się stroić w tym dniu żarty.

Francuska nazwa Prima Aprilis - "Poisson d'avril" (dosłownie: kwietniowa ryba) sugeruje, że związane ono jest z wejściem słońca w zodiakalny znak ryb a więc związane ono jest ze świętem przywitania wiosny.

Jak podaje polska wikipedia kościół katolicki uważa, że dzień 1 kwietnia to data urodzin Judasza - symbolu obłudy i kłamstwa.

 

Żarty na Prima Aprilis w mediach:

- W 1957 roku BBC wyemitowało program pokazujący Szwajcarskie drzewo, na którym rosło spaghetti. Po tym programie odebrano mnóstwo telefonów od telewidzów z prośbą o wskazówki jak wyhodować takie drzewo.

- W 2003 roku rozeszła się plotka, że w Hong Kong'u wybuchła epidemia SARS i będzie on poddany kwarantannie. Wywołało to panikę wśród mieszkańców i szturmy na sklepy z żywnością.

- W 2003 roku amerykańskie stacje radiowe podały informacje o darmowych koncertach Eminema i Pearl Jam co spowodowało zakorkowanie miast.

- W 2000 roku Google poinformowało, że zbudowało wyszukiwarkę potrafiącą czytać ludzkie myśli. Wyszukiwarka jest tu : MentalPlex

 

 

Żarty i dowcipy, które możesz sam zrobić:

 

* Mówimy koledze, że dzwonili z policji, bo ktoś złożył na niego donos, że źle zaparkował samochód i blokuje przejazd

* Upieczcie muffinki, zamiast powideł, włóżcie majonez lub ketchup

* Przestawiamy zegarki w dom, budzimy Męża i mówimy, że się spóźnił do pracy

* Gdy Mąż jest łazience, mówimy mu, że dzwonił szef i powiedział, że ma się dziś nie przychodzić do pracy

* Mówimy koleżance w szkole, że jest wezwana do pani dyrektor, koleżanka się tam udaje, a pani dyrektor jest zaskoczona

* Wsyp puder dla dzieci do suszarki do włosów. Po włączeniu, delikwent będzie miał pudrową chmurę

* Przeparkuj auto Mężowi w inne miejsce. Jak wyjdzie, wpadnie w panikę, że ktoś ukradł mu auto. Nie polecamy osobom chorującym na serce!

 

Skomentuj [ 4 ]
08:20, 01.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Konsul @ 09:22, 01.04.2021r. IP: *.*.152.196

Ja chciec otworzyć placówka konsulat austriacki w Łasku. Potrzeba plac i budynka. Ja potrzebuja pomoca i juz kontaktował się z wojewoda i burmistrza. Ptrzebna od zaraz.

pucio pucio @ 09:42, 02.04.2021r. IP: *.*.250.30

Maski zaczynają spadać!
Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest własnością firmy Glaxosmithkline, która (przypadkowo) jest właścicielem firmy Pfizer! (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym Wuhan i który został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) promuje szczepionkę!
GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) zarządza francuską AXA!
"Soros (przypadkowo) jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki Allianz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który (przypadkowo) jest udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego.
Black Rock jest również (przypadkowo) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącej do Billa Gatesa, który (przypadkowo) jest udziałowcem firmy Pfizer (która - pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkowo) jest teraz pierwszym sponsorem 'WHO!
Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! .... kopiuj i udostępniaj

kopiuj i udostępniaj, a więc @ 10:20, 02.04.2021r. IP: *.*.7.218

To wygląda jak nowe "Protokoły Mędrców Syjonu". Putek gromadzi wojska na granicy z Ukrainą, w Budapeszcie spotykają się jego najwierniejsi europejscy przyjaciele i zakładają nową partię, a na portalu laskonile tawariszcz pucio pucio (nawet nicka specjalnie nie zmieniają: Putin - pucio???) publikuje nowe protokoły... przypadek?

Jan @ 09:56, 03.04.2021r. IP: *.*.85.51

My 1 kwietnia mamy codziennie ,wystarczy włączyć Tvpis i mamy zawsze 1 kwietnia ,kłamstwa, kłamstwa ,oszustwa ,oszustwa ,złodziejstwa I krycie swoich PiSowskich agentów i pakowanie kasy ,wszystkich Polaków

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET