Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieBezpłatne lekcje z matematyki dla uczniów klas ósmych

 

Przed ósmoklasistami pierwszy poważny sprawdzian wiedzy czyli egzamin ósmoklasisty. By wesprzeć uczniów w przygotowaniach do egzaminu, Technikum Automatyki i Robotyki zorganizowało cykl bezpłatnych zajęć z matematyki - Matemator.

 Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki dla ósmoklasistów przed egzaminem i nauką w szkole średniej - wyjaśnia Bartosz Rzętkiewicz, wiceprezes zarządu Strefy Edukacji Sp. z o. o. i dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, inicjator akcji. 

Podczas zajęć uczniowie przerobią najważniejsze i powtarzające się zadania z poprzednich egzaminów, a także przypomną sobie i utrwalą zagadnienia, które zazwyczaj sprawiają im trudności. Prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak, nie wyklucza rozszerzenia tematyki o treści, które pojawią się na lekcjach w szkole średniej.

Może zdarzyć się tak, że zajmiemy się wzorami skróconego mnożenia, układami równań, a nawet funkcjami, które przydadzą się na kolejnych etapach edukacji i wykraczają poza program, a może okazać się, że uczestnicy nie będą umieli działań na ułamkach zwykłych i będziemy musieli zająć się nadrobieniem prostych rzeczy - zaznacza prowadząca. 

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartuje już 10 kwietnia o godzinie 12:00. Łącznie odbędzie się sześć spotkań w terminach: 10.04 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy. 

 

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające na potrzeby biznesu. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz firmy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

 

Skomentuj [ 2 ]
18:30, 01.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Janek @ 11:42, 02.04.2021r. IP: *.*.233.21

6:2(1+2)=?

Andży @ 21:56, 04.04.2021r. IP: *.*.92.54

Proszę bardzo jaki rodzynek
Rzadka okazja, ilość miejsc ograniczona, a w tym kierunku przyszłość pewna i stabilna. Nie zmarnujcie szansy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET