Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Wodzierady. Dofinansowanie dla gminy

 

W grudniu ubiegłego roku został rozstrzygnięty II etap Rządowego programu Inwestycji Lokalnych. Powołana przy premierze komisja wybrała projekty, które zostaną dofinansowane z drugiej transzy środków RFIL. Gmina Wodzierady otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 500 000,00 zł na realizację zadania pn. „Budowa budynku Szkoły podstawowej w Kwiatkowicach o charakterystyce niskoemisyjnej”.

Inwestycja polega na budowie nowego obiektu użyteczności publicznej: szkoły podstawowej i przedszkola w miejscowości Kwiatkowice w standardzie budynku pasywnego. Celem inwestycji jest zapewnienie infrastruktury oświatowej dla wszystkich zainteresowanych oraz polepszenie jakości powietrza na terenie gminy. Ponadto przedsięwzięcie przyczyni się do efektywnego gospodarowania zasobami, dostosowania do zmian klimatu, odporności na klęski żywiołowe oraz zapobiegania i zarządzania ryzykiem ze względu na podniesienie efektywności energetycznej obiektu. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań oraz źródeł ciepła inwestycja koncentrować się będzie na polepszeniu jakości życia mieszkańców mając na uwadze dobro przyszłych pokoleń oraz dostosowanie do osób z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: Gmina Wodzierady

Skomentuj [ 0 ]
13:15, 05.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET