Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

ZUS: Centrum Ulg w I i II oddziale ZUS w Łodzi

 

1 kwietnia w I i II oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi utworzone zostały Centra Ulg, które będą rozpatrywały wnioski płatników składek z całego kraju. Centra zajmować się będą  rozpatrywaniem wniosków m.in. o rozłożenie należności z tytułu składek na raty, zawieszenie postępowania egzekucyjnego, zwolnienie spod egzekucji oraz wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej zwolnienia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek. 

W całym kraju utworzonych zostanie 10 Centr Ulg – wyjaśnia Agnieszka Majkowska – Nowak, dyrektor ds.  dochodów w I oddziale ZUS w Łodzi.

W Centrach znajdujących się w obu łódzkich oddziałach będą rozpatrywane wnioski z całego kraju, z wyłączeniem spraw z terenu województwa łódzkiego.

Wnioski z terenu działania naszego oddziału, czyli tego w którym znajduje się Centrum Ulg (CUL) , nie będą przez nas rozpatrywane i trafią do innych Centr na terenie kraju – mówi Monika Piotrowska, kierownik CUL w I oddziale w Łodzi. - Z obsługi naszego Centrum wyłączone zostają także sprawy z sąsiadujących z nami oddziałów w Tomaszowie Mazowieckim i II oddziału w Łodzi – dodaje.

Takie rozwiązanie ma wpłynąć na bezstronność postępowania oraz jakość i sprawność w wydawaniu decyzji. Kontakt z analitykami i pracownikami Centr klienci będą mieli poprzez doradców ds. ulg i umorzeń. Dla pracowników, którzy będą koncentrowali się na rozpatrywaniu wniosków organizowane są specjalne szkolenia, które pomogą w wydawaniu jednolitych decyzji.

Od 1 kwietnia w Centrach Ulg rozpatrywane będą wnioski o ulgi z terenu działania innych Centr. Merytoryczna obsługa wniosków ze wszystkich jednostek ZUS w kraju rozpocznie się 1 czerwca 2021 r. – mówi Ewa Głowacka-Borowiecka, dyrektor ds. dochodów w II oddziale ZUS w Łodzi.  Do tego czasu będziemy tworzyć zespół wyspecjalizowanych analityków. W pierwszej kolejności prowadzimy rekrutację wewnętrzną, a jeżeli w ten sposób nie uda się skompletować całego zespołu, przeprowadzimy rekrutację zewnętrzną – dodaje.

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego

Skomentuj [ 0 ]
09:45, 06.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET