Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2021”

 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia 2021 roku, przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”. Nad bezpieczeństwem podróżnych w całym kraju czuwała zwiększona liczba policjantów.

Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości monitorowali prędkość pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia. Na drogach województwa łódzkiego ruch odbywał się płynnie i bez utrudnień. Natężenie ruchu w czasie świąt było niewielkie, co oznacza, że większość społeczeństwa zastosowała się do apeli i obowiązujących obostrzeń.

Podczas 4 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 12 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 20 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania, w roku 2020 działania trwały także przez 4 dni. Wówczas policjanci odnotowali 13 wypadków drogowych, w których 16 osób odniosło obrażenia. Ofiar śmiertelnych nie było, a policjanci zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących. Należy jednak pamiętać, że w ubiegłym roku z powodu pandemii ruch był drastycznie ograniczony, a drogi niemal puste. Dlatego można stwierdzić, że tegoroczne święta w województwie łódzkim były bezpieczne.

Podczas działań prowadzonych na terenie powiatu łaskiego nie odnotowano żadnych wypadków, w tym czasie doszło do dwóch kolizji.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
12:35, 07.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET