Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Łask. 101-latka

 

Dziś 101 urodziny obchodzi łaskowianka Pani Bronisława Gabryjończyk. Z tej okazji Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku przesłali czcigodnej jubilatce bukiet kwiatów z najlepszymi życzeniami zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła, radości i miłości.

Bronisława Gabryjończyk, z domu Szczepańska urodziła się 8.4.1920 r. w Sieradzu. Dzieciństwo i młodość spędziła w Łodzi. W czasie II wojny światowej wywieziono ją na przymusowe roboty przy kopaniu okopów dla wojska niemieckiego. Tam poznała swojego przyszłego męża Franciszka Gabryjończyka. W 1947 r. wzięli ślub i zamieszkali w Łasku. Od tego dnia jej życie prywatne i zawodowe nierozłącznie związane jest z Łaskiem.

Urodziła i wychowała trójkę dzieci (córkę Halinę i synów Marka i Leszka). Doczekała się sześciorga wnucząt i czworga prawnucząt. Zawsze była osobą bardzo wierzącą, życzliwą ludziom oraz patriotką, której na sercu leżało dobro Polski. Nadal jest osobą w pełni sprawną umysłowo i fizycznie. Bardzo dużo czyta. Interesuje ją teologia, historia i polityka. Lubi na te tematy dyskutować.

fot. z archiwum rodzinnego

Skomentuj [ 2 ]
17:35, 08.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Krzysztof @ 22:28, 08.04.2021r. IP: *.*.181.250

Pani Bronisławo - dużo dobrego zdrówka !

G @ 22:28, 08.04.2021r. IP: *

200 lat p. Bronisławo. Zdrowia życzymy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET