Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Policja ostrzega - uważaj na fałszywych rachmistrzów!

 

Trwa spis ludności i mieszkań. W tym czasie rachmistrzowie mogą zapukać do naszych drzwi. Aby mieć pewność, że odwiedza nas funkcjonariusz publiczny, musimy wiedzieć, jak zweryfikować jego tożsamość. Pamiętaj! Rachmistrz nie pyta o stan konta, dochody, nazwę banku czy numer dowodu osobistego!

Od 1 kwietnia br., w Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego podstawową formą jest samospis internetowy. Metodą uzupełniającą jest wywiad telefoniczny. Dopiero w ostateczności do naszych drzwi może zapukać rachmistrz terenowy. 

- Spis metodą bezpośrednią skierowany jest głównie do osób starszych, które na co dzień nie korzystają z internetu. To z kolei może spowodować pojawienie się osób, które podszywając się pod rachmistrza, będą chciały okraść seniorów z oszczędności ich życia - przypominają mundurowi.
Policja przypomina i ostrzega:
- w spisie nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów, zgromadzonych oszczędności czy nazwy banku w którym przechowujemy pieniądze,

- rachmistrz nie żąda dowodu osobistego i nie pyta o jego numer,

- rachmistrz wyposażony jest w identyfikator i urządzenie mobilne,

- rachmistrz nie żąda wejścia do mieszkania,

- tożsamość rachmistrza można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem (22) 279-99-99,

- w razie podejrzeń, co do osoby rachmistrza, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z oficerem dyżurnym policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Skomentuj [ 3 ]
10:25, 09.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

no i sie zaczeło @ 15:27, 09.04.2021r. IP: *.*.224.17

rachmistrz wymaga pesel, miejsce zamieszkania...mało?

Ola @ 05:44, 10.04.2021r. IP: *.*.136.74

Ten spis to inwiligacja obywateli przez PiS ,jak się ma Rodo do tego spisu ,podając swoje dane osobowe a dalej wszystko o całej rodzinie ,sami dajemy im na tacy ,wszystko ,ja nie dam

Piotr @ 09:16, 10.04.2021r. IP: *.*.240.180

Komunistyczny rząd szuka haków i danych na swoich obywateli. Jaką mamy gwarancję że te dane nie zostaną ujawnione czy przekazane do różnych urzędów? Po co im pesele i szczegółowe dane skoro spis ma być tylko badaniem?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET