Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Łask. Teren CSiR czekają zmiany

Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku trwa budowa infrastruktury sportowej z nowoczesnym kompleksem do lekkoatletki. To jednak nie koniec inwestowania w zdrowy styl życia. Łaski samorząd wybrał projektanta, który na nowo zaaranżuje teren Centrum Sportu i Rekreacji. Zmieni się bieżnia, boisko, trybuny i oczywiście korty tenisowe.

 Stary plac zabaw zastąpi strefa rekreacji i wypoczynku, a miłośnicy jazdy na rowerze spróbują swoich sił na pumptracku. Finalny projekt poznamy na koniec tego roku.

To jeszcze nie wszystko. Równolegle w ramach rozwoju terenu CSiR planowana jest budowa sprawnościowego placu treningowego, umożliwiającego przeprowadzenie treningu z masą własnego ciała (tzw. raptoring) oraz biegów z przeszkodami. Można na nim zawisnąć na drabinkach, ringach, kulkach, linach, kołkach, czy chwytach wspinaczkowych, ćwiczyć wspinaczkę, podciąganie, zmysł równowagi, koordynację ruchową itp. Urządzenia posiadać będą odpowiednie certyfikaty i rozwiązania umożliwiające korzystanie przez osoby początkujące o różnych parametrach fizycznych (wzrostu, wagi, umiejętności), jak i mocno zaawansowane.

Cały plac treningowy zostanie oświetlony lampami solarnymi, co pozwoli na korzystanie z niego z niego także po zmroku. Dzięki elektronicznej tablicy z pomiarem czasu będzie możliwe organizowanie amatorskich i profesjonalnych treningów i zawodów.

Projekt placu treningowego jest już gotowy, a gmina Łask złożyła wniosek o dofinansowanie  do Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Jeśli tylko zostanie rozpatrzony pozytywnie, realizacja inwestycji ruszy jeszcze w tym roku. Jej koszt oszacowano na ponad 200 tys. zł.

 

Skomentuj [ 7 ]
12:20, 11.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Adrian @ 14:26, 11.04.2021r. IP: *.*.169.204

W CSiR przydałaby się jeszcze jedna zmiana. Ta najważniejsza.

Kibic @ 14:48, 11.04.2021r. IP: *.*.132.3

Najważniejszą zmianą jest podziękowanie kierownictwu tego obiektu. Jako mieszkaniec Łasku proszę o zatrudnienie osoby kompetentnej i takiej która przede wszystkim interesuje się sportem i wie o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli nawet będzie tam remont i,, złote klamki,, to z obecnym kierownictwem nic się tam nie zmieni.

no taa @ 18:39, 11.04.2021r. IP: *.*.227.116

czyli chodzi o dwa tereny CSiR przy ul.Armii Krajowej i SP nr 5.A gdzie więcej tych cudów ma powstać? Bo opis jest jak dla mnie trochę chaotyczny.

Ehh @ 20:04, 11.04.2021r. IP: *

Ile młodych się zmarnowało na osirze za kadencj tego h*ja stolarka

Malgosia @ 08:41, 12.04.2021r. IP: *

Co z tego. Jak i tak te obiekty są zamknięte dla dzieci . A boiska czesto porezerwowane. Ze dla dzieciaków nigdy nie dostępne . Tylko obszar gdzie można pograć w kosza jest dostępny o ile obiekt jest czynny

mieszkaniec @ 09:13, 12.04.2021r. IP: *.*.30.187

do Małgosia
Dlatego trzeba zmienić kierownictwo tego obiektu, zatrudnić ludzi którzy to uporządkują.
sprzeciw ludzki pomógł w sprawie dyrektora domu kultury to i może teraz się uda

Yyy @ 10:01, 12.04.2021r. IP: *

Brak słów na tych pseudo trenerów i cały Osir

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET