Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na rajd rowerowy po Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, część 2

 

Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 32 Bazy Lotniczej w Łasku serdecznie zaprasza na drugi rajd rowerowy po parkach krajobrazowych w naszym województwie. Tym razem odwiedzimy Spalski Park Krajobrazowy. Trasa liczy 60 km. Startujemy z parkingu mieszczącego się przy moście im. gen. T. Buka. 

Przemierzymy Puszczę Pilicką w poszukiwaniu XIX wiecznych kapliczek, odwiedzimy ostoję konika polskiego, dotrzemy do bardzo "filmowego" miasteczka Poświętne. Następnie śladami majora H. Dobrzańskiego "Hubala" wzdłuż Pilicy dotrzemy do Inowłodza, gdzie cofniemy się w czasie aż do średniowiecza. Do Spały powrócimy dawnymi szlakami pielgrzymkowymi.

Trasa rajdu jest łatwa i dla każdego kto jest w stanie pokonać ten dystans. Poruszać się będziemy w zdecydowanej większości po drogach gruntowych utwardzonych do przejechania na rowerach typu treking, cross, mtb, gravel.

Należy zabrać ze sobą prowiant i picie. Będą fajne klimatyczne miejscówki na popas. Ze względu na sytuację pandemiczną na trasie raczej nie znajdziemy czynnych sklepów.

Zapraszamy.

 

Źródło: Wojskowe Koło PTTK

Skomentuj [ 0 ]
18:30, 29.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET