Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

30 kwietnia upływa termin składania zeznań podatkowych za 2020 rok

 

Podatników rozliczających się na formularzu PIT-37/PIT-38 zachęcamy do skorzystania z usługi Twój e-PIT, natomiast podatników rozliczających się na formularzach: PIT-36, PIT-36L i PIT-39 do przesłania zeznania drogą elektroniczną, poprzez e-Deklaracje. Zarówno Twój e-PIT jak i e-Deklaracje dostępne są na stronie www.podatki.gov.pl. Podatniku!

Jeżeli do 30 kwietnia nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla Ciebie zeznania
w usłudze Twój e-PIT, ani nie rozliczysz się w inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej), to uznamy przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT za złożony. Znajdziesz go wtedy po zalogowaniu się danymi podatkowymi lub profilem zaufanym na stronie www.podatki.gov.pl do
e-Urzędu Skarbowego → Twój e-PIT → Zobacz Twój e-PIT, w sekcji „Złożone dokumenty".

Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na swój mikrorachunek podatkowy za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty.

Natomiast jeśli z Twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br.

Obsługa podatników w zakresie przyjmowania zeznań podatkowych, udzielania informacji dotyczących rozliczeń odbywa się na Sali Obsługi Podatników w godzinach pracy Urzędu po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie skarbowym. Najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” na stronie: wizyta.podatki.gov.pl lub za pośrednictwem strony: lodzkie.kas.gov.pl. Można także umówić wizytę telefonicznie pod nurem telefonu: 43 671 13 41 lub osobiście – w siedzibie Urzędu, na Sali Obsługi Podatnika.

Sala Obsługi Podatnika jest czynna w nastepujacych godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 18:00

Wtorek – Piątek: 8:00 – 15:00

Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Skomentuj [ 0 ]
19:15, 29.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET