Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

W centrum Łasku powstaje parking. Mieszkańcy mają co do tej inwestycji podzielone zdania

 

W centrum Łasku, na ul. Polnej, niedaleko komendy policji gmina Łask buduje parking. Wśród mieszkańców inwestycja wzbudza kontrowersje, m.in. dlatego, że wycięto drzewa i zlikwidowano zieleniec. Koszt inwestycji to ok. 248 tys. zł, a za prace odpowiada Przedsiębiorstw Robót Drogowych Łask, które wygrało przetarg.

Budowa parkingu wzbudza wśród mieszkańców mieszane uczucia. Jedni uważają, że to złe miejsce na parking, bo trzeba wyciąć drzewa i zlikwidować zieleniec, inni uważają, że w tym miejscu od lat prosiło się o parking:

- Kolejny kawałek zieleni zamieniony w beton - komentuje na portalu społecznościowym gminy Łask pan Krzysztof.

- Jasne, najlepiej wszystko zabetonować. Zrujnowali Ogródek Jordanowski teraz kawałek placu zieleni a za jakiś czas nawet zasypią plac boiska przy Narutowicza...Oj ludzie za 5lat nie znajdziecie w Łasku żadnego większego kawałka placu zieleni- w sumie to tylko chyba został jeden za tzw. Łamańcem a starym przedszkolem - komentuje kolejny.
- Tu od lat się prosiło o parking. Bo jest blisko placu 11 listopada, bo obok są bank, szkoła, policja, przychodnia. Dobrze, że robią ten parking - uważa z kolei pani Ania z Łasku

- Przecież tam był shithouse dla zwierząt więc lepiej, że będzie parking którego brakowało z uwagi choćby na bliskość przychodni.

- Nie rozumiem czemu ludzie płaczą, ze znika kawałek zieleni, który tak naprawdę był tylko po to, żeby ludzie wychodzili z psami. Bo przecież niedaleko jest park...

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

 

 

Skomentuj [ 3 ]
08:15, 30.04.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

z Trepowa @ 22:07, 01.05.2021r. IP: *.*.228.239

parkingi podziemne kiedyś miały być przy ul.Wróblewskiego. Zostały stare i nowe tzw."naleciałości"i problemy z parkowaniem do dziś.Wtedy też burmistrz miał to gdzieś. Historia kołem się toczy,Hehe

antybeton @ 00:17, 02.05.2021r. IP: *.*.210.136

Właściciele piesków powinni wykazać się odpowiedzialnością i sprzątać po swoich pupilach, choćby po to żeby pieski nie tarzały się w tych odchodach i roznosiły zarazki i pasożyty.
Co do parkingu to jest tam tyle miejsca, że może być również zieleń i te kilka drzew powinno pozostać, bo rosły one kilkadziesiąt lat.
Komu przeszkadzało to drzewo przy chodniku?
Ten prowizoryczny wjazd można było zrobić w wielu innych miejscach.
Niestety w Łasku nie ma nikogo odpowiedzialnego za ochronę środowiska - mimo zakazu wycinki i przycinki drzew pełną parą ścina się wszystkie gałęzie pozostawiając tylko pnie drzew. Nie zważa się na okres lęgowy ptaków - barbarzyńsko niszczy się gniazda.
Również trawę kosi się prawie z korzeniami, żaden polny kwiatek nie ma szansy urosnąć. Widać to w parku, gdzie rosną chwasty, bo trawę skutecznie wykoszono.
Ktoś to nadzoruje? Rolnicy trawę koszą dopiero w czerwcu.
Coraz częściej miasto nazywa się "Betonowym Łaskiem" Za zabetonowaną powierzchnię płaci się większy podatek wodny.

młotnapis @ 13:21, 03.05.2021r. IP: *.*.236.162

skutecznie wykoszono trawę, co za znafca, jak ja koszę trawę to ona się jeszcze bardziej rozkrzewia i gęstnieje a to właśnie chwasty nie mają siły regeneracji, za brak trawy obwiniał bym raczej zadrzewienie i mało światła pod nimi bo na polanie niezadrzewionej trawa jest, żeby tak ujadać nie mając kompletnie wiedzy a nawet umiejętności logicznego myślenia.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET