Łask. Czas na sport i rekreację
Gmina Łask ma za sobą już wielomilionowe inwestycje, między innymi: w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, rekultywację wysypiska odpadów, termomodernizacje szkół i przedszkoli, budowę nowego przedszkola oraz żłobka, a już wkrótce zakończy się przebudowa placu Szarych Szeregów oraz rewitalizacja kamienicy miejskiej zlokalizowanej przy pl. 11 Listopada 1 w Łasku.
Coroczne gmina buduje i przebudowuje kolejne drogi, ale również inwestuje w bazę sportowo-rekreacyjną. W 2021 r. roku zakończy się również budowa nowego ogólnodostępnego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowe nr 5, a potem będziemy mieli okazję poznać, jak może zmienić się teren obecnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej, ponieważ dniu 13 bm. zawarta została umowa z jednostką projektową AMIBUD Cezary Ilnicki z siedzibą w Pieńsku. Cieszę się, że biuro projektowe, które posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu, jak również uczestniczy w nadzorowaniu budowy obiektów sportowych, wykona dokumentację dla „Modernizacji i rozbudowy Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku”.
Projektowanie to proces bardzo trudny i długotrwały, dobry projekt to efekt wielu analiz. Po opublikowaniu przez nas w mediach społecznościowych informacji dotyczącej planowanych zmian w CSiR pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, jak i rad „społecznych inspektorów nadzoru”. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mogli spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych, jednak proszę o odrobinę zaufania spo-łecznego i oczekiwanie na efekty pracy naszej współpracy z doświadczonymi projektantami, którzy po otrzymaniu niezbędnych map i warunków technicznych przedstawią koncepcję projektową, a wtedy przybliżymy Państwu szczegóły zamierzeń przyszłej inwestycji.
Planowane inwestycje związane z nowym zagospodarowaniem CSiR wymagają dużych nakładów finansowych, dlatego też gmina planuję etapowanie robót i ubiegać się będzie o dofinansowania zewnętrzne na ten cel. Wiemy wszyscy, że obiekty sportowe i rekreacyj-ne przeznaczone do użytku publicznego są fundamentem upowszechniania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród naszego społeczeństwa.
Lidia Sosnowska
zastępca burmistrza Łasku
Źródło: Panorama Łaska
- Skomentuj [ 4 ]
- 13:15, 01.05.2021 r.
Wasze komentarze
Kibic @ 16:00, 01.05.2021r. IP: *.*.132.3
Dlaczego zarządzają tymi obiektami życiowi nieudacznicy .Może w końcu ktoś zacznie rozliczyć to towarzystwo.
jpk @ 18:30, 02.05.2021r. IP: *
ta kamienica jest własnością p.Cezarego G. i nie rozumiem dlaczego z naszych podatków remontujemy temu panu ,,chałupę''
Do jpk @ 12:52, 03.05.2021r. IP: *.*.176.170
Ty jesteś na serio taka pusta czy celowo z siebie taką robisz?
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Zatrzymany sprawca rozboju wpadł z narkotykami i trafił do aresztu
- ŁDK. Porozmawiajmy o Jarmarku Łaskim
- Łask. Młodzi i samorządowcy w dialogu o przyszłości
- Narodowe Czytanie w szkołach powiatu łaskiego
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Zakończono oczyszczanie biologiczne Zalewu „Zajączek”
- Buczek. Starosta Dożynek Prezydenckich
- Nietrzeźwy motocyklista z narkotykami zatrzymany po pościgu
- 80 lat troski o lasy – Jubileusz Nadleśnictwa Kolumna
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kocurki oddam do adopcji
- Zagubione klucze
- Spszontanie
- Sprzedam ogródek działkowy
- Garaż do wynajęcia
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Oddam kocurki do adopcji
- praktyki - mechanik
- Sprzedam mieszkanie
- pomoc domowa
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Po co zamieszczać artykuł o bibliotece skoro nie wolno zadawać pytań dotyczących obecnej sytuac
- Dla mnie jak zwykle jest przerost treści nad formą. Może należało uporządkować sprawę godła
- Piękny projekt... Ciekawe ile kosztował
- Witam mam problem z wydrukowaniem biletów?Proszę o 4 bilety normalne 4 bilety ulgowe 1 bilet do
- p. Szczepaniak chyba i starosta ,czas by chyba kupić sobie normalne garnitury.Chyba stać was . No
- tylko szczepu ,szczepu, Ciekawe czy na głowe też szcypią
- Rozumiem, że wakacje, że impreza, że motórzysty i że przede wszystkim - "Czyńcie sobie ziemię
- A do Zduńskiej Woli po co? Chyba że na basen kryty, bo Kępina chociaż jest urządzona fenomenaln
- Teraz to będziemy mieli najlepszą wode w województwie Łódzkim,bez dwóch zdań.Przez 20 lat alb
- Itak każdy wie co i jak.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej