Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Łask. Czas na sport i rekreację

 

Gmina Łask ma za sobą już wielomilionowe inwestycje, między innymi: w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, rekultywację wysypiska odpadów, termomodernizacje szkół i przedszkoli, budowę nowego przedszkola oraz żłobka, a już wkrótce zakończy się przebudowa placu Szarych Szeregów oraz rewitalizacja kamienicy miejskiej zlokalizowanej przy pl. 11 Listopada 1 w Łasku.

Coroczne gmina buduje i przebudowuje kolejne drogi, ale również inwestuje w bazę sportowo-rekreacyjną. W 2021 r. roku zakończy się również budowa nowego ogólnodostępnego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowe nr 5, a potem będziemy mieli okazję poznać, jak może zmienić się teren obecnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej, ponieważ dniu 13 bm. zawarta została umowa z jednostką projektową AMIBUD Cezary Ilnicki z siedzibą w Pieńsku. Cieszę się, że biuro projektowe, które posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu, jak również uczestniczy w nadzorowaniu budowy obiektów sportowych, wykona dokumentację dla „Modernizacji i rozbudowy Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku”. 

Projektowanie to proces bardzo trudny i długotrwały, dobry projekt to efekt wielu analiz. Po opublikowaniu przez nas w mediach społecznościowych informacji dotyczącej planowanych zmian w CSiR pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, jak i rad „społecznych inspektorów nadzoru”. Nigdy nie będzie tak, że będziemy mogli spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych, jednak proszę o odrobinę zaufania spo-łecznego i oczekiwanie na efekty pracy naszej współpracy z doświadczonymi projektantami, którzy po otrzymaniu niezbędnych map i warunków technicznych przedstawią koncepcję projektową, a wtedy przybliżymy Państwu szczegóły zamierzeń przyszłej inwestycji.

Planowane inwestycje związane z nowym zagospodarowaniem CSiR wymagają dużych nakładów finansowych, dlatego też gmina planuję etapowanie robót i ubiegać się będzie o dofinansowania zewnętrzne na ten cel. Wiemy wszyscy, że obiekty sportowe i rekreacyj-ne przeznaczone do użytku publicznego są fundamentem upowszechniania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród naszego społeczeństwa.

Lidia Sosnowska

zastępca burmistrza Łasku

 

Źródło: Panorama Łaska

Skomentuj [ 4 ]
13:15, 01.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

vvv @ 14:56, 01.05.2021r. IP: *

wstyd Stolarek, wstyd Krawczykowa za tyle lat bezładu tam

Kibic @ 16:00, 01.05.2021r. IP: *.*.132.3

Dlaczego zarządzają tymi obiektami życiowi nieudacznicy .Może w końcu ktoś zacznie rozliczyć to towarzystwo.

jpk @ 18:30, 02.05.2021r. IP: *

ta kamienica jest własnością p.Cezarego G. i nie rozumiem dlaczego z naszych podatków remontujemy temu panu ,,chałupę''

Do jpk @ 12:52, 03.05.2021r. IP: *.*.176.170

Ty jesteś na serio taka pusta czy celowo z siebie taką robisz?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET