Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Majówka z Województwem Łódzkim

 

Urząd Marszałkowski przygotował na majówkę szereg różnych wydarzeń. Każdy mieszkaniec Łódzkiego może znaleźć coś dla siebie. W rozgłośniach radiowych i na profilach społecznościowych Urzędu trwa konkurs „Łódzkie patriotyczne”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: symbole patriotyczne i gadżety Województwa Łódzkiego.

Wczoraj i dziś na ulicach miast naszego regionu rozdajemy kotyliony. Dziś można go otrzymać na ulicach Łodzi i Pabianic. Wczoraj dostali je mieszkańcy m. in. Zduńskiej Woli. 

W dniach 1-3 maja br. budynek Łódzkiego Domu Kultury będzie podświetlony na biało-czerwono. ŁDK przygotował również szereg atrakcji z myślą o najmłodszych. Wkrótce na jego profilach społecznościowych pojawi się informacja o tym, jak przygotować patriotyczne mufinki. Będzie można również posłuchać cyklu „Mali patrioci” czyli dowiedzieć się, co najmłodsi  z naszego regionu sądzą o tym, kim jest patriota. Filmy na ten temat będzie można zobaczyć również na profilach społecznościowych Urzędu Marszałkowskiego.

Gorąco zachęcamy do tego, by 2 maja br. wywiesić flagę. Także również w sposób wirtualny, bowiem wkrótce będzie można w mediach społecznościowych pobrać specjalną nakładkę. Również tego dnia TVP wyemituje koncert pieśni patriotycznych, zrealizowany przez artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, instytucji podległej samorządowi województwa łódzkiego. 

W poniedziałek, 3 maja br. Marszalek Grzegorz Schreiber weźmie udział w mszy za Ojczyznę w Archikatedrze Łódzkiej. Złoży również kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza i Pomnikiem Ofiar  Katastrofy Smoleńskiej.  

 

Skomentuj [ 0 ]
19:00, 01.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET