Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Czy mieszkańcy mają kontakt z radnymi? Posłanka Matysiak interweniuje

 

Posłanka Razem Paulina Matysiak interweniuje w sprawie możliwości kontaktu z radnymi w województwie łódzkim. Zwraca uwagę, że w czasie pandemii ten kontakt jest utrudniony, a w wielu samorządach nie odbyły się wybory uzupełniające. – W czasie pandemii wiele urzędów przeszło częściowo na pracę zdalną i czasami trudno jest załatwić różne sprawy w urzędzie.

Nie odbyło się też do tej pory wiele zaplanowanych wyborów uzupełniających, a to oznacza to, że mieszkańcy pozbawieni są swojej reprezentacji w radach powiatowych i gminnych.

Co więcej, pozbawieni są również kontaktu z radnymi, którzy pełnią mandaty – komentuje Paulina Matysiak z partii Razem, posłanka klubu Lewicy.
Matysiak zwraca uwagę, że wiele jednostek samorządowych nie publikuje żadnych danych kontaktowych do radnych. - Brak danych kontaktowych to bardzo duże utrudnienie dla mieszkańców. Są pozbawieni możliwości zgłaszania problemów na terenie swojej miejscowości. Zaapelowałam o to, żeby te kontakty się pojawiły. Mamy XXI wiek i nie powinno być dużym problemem przygotowanie adresów e-mail dla radnych, by mogli ten kontakt nawet w pandemii podtrzymać – mówi posłanka.
Pisma w sprawie umożliwienia kontaktu z radnymi trafiły do ponad 100 gmin i powiatów w całym województwie – tam, gdzie tych danych kontaktowych rzeczywiście nie ma. Interwencję w tej sprawie podjęła we współpracy z Henrykiem Wójtowiczem, kandydatem do Rady Miejskiej w Głownie.

– W Głownie, w którym mieszkam i kandyduję, jest to również problem. Radni, szczególnie w małych miastach, powinni być blisko wyborców. Dla mnie jest to ważne, dlatego już teraz założyłem skrzynkę mailową wojtowicz2021@gmail.com. Nie jest to trudne i wierzę, że moi koledzy i koleżanki sobie z tym poradzą, bo to naprawdę ważne – uzupełnił Henryk Wójtowicz, kandydat na radnego w Głownie – mówi Wojtowicz.
Pracownicy biura poselskiego Matysiak sprawdzili sytuację we wszystkich jednostkach samorządu z terenu województwa łódzkiego. W bardzo wielu kontaktów do radnych rzeczywiście nie ma. – W małych miejscowościach, gdzie wszyscy się znają, to może mniejszy problem, ale kontaktów do radnych brakuje również w większych miastach województwa, takich jak Łask, Zgierz czy wspomniane Głowno. Trzeba to zmienić – podsumowuje Paulina Matysiak.
O wynikach podjętej interwencji posłanka będzie informować na swoim profilu na Facebooku i stronie internetowej www.paulinamatysiak.pl

Skomentuj [ 7 ]
15:15, 02.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Ola @ 17:50, 02.05.2021r. IP: *.*.206.88

Niech posłanka zajmie się obywatelami jak to robił Czarek Olejniczak a nie razem z pisem chce dawać kasę samorzadowca z pochodzeniem PiS , to pierwsza i ostatnia kadecja

Ala @ 18:10, 02.05.2021r. IP: *.*.2.92

Lewica zrobiła numer dziesięciolecia i znów okazało się, że tak wiele od niej zależy. Raptem wszyscy Lewicę potrzebują, i pis i PO.

Mario @ 23:33, 02.05.2021r. IP: *.*.240.100

Żałośnie oddali się PiSowi a teraz prowadzą jakieś gierki byle tylko odwrócić uwagę od swojej politycznej prostytucji.

Jan @ 08:27, 03.05.2021r. IP: *.*.2.92

Jak na razie Lewica nikomu się nie "oddała", a wściekłość nierobów z Platformy jest wręcz bajeczna. Zauważ tylko, że gdy głosowano za kandydatami na RPO Platforma olała Lewicę i nie poparła Ikonowicza, a teraz teatralnie rozdziera szaty niczym Rejtan. Wiara platformerskich nygusów w to, że pisiory oddadzą władzę po przegranym głosowaniu w sprawie funduszu odbudowy jest masakrycznie naiwna.

Snycerz @ 10:05, 03.05.2021r. IP: *.*.170.123

A to mamy jakąś lewicę w ogóle? Zapewne tak dynamiczni, pracowici i rozpoznawalni jak PO w Łasku? Niby ktoś o nich słyszał a nikt ich nie widział. PO i Lewica powinni tylko jednego uczyć, jak stale przegrywać wybory i nie wyciągać żadnych wniosków!

Janek @ 10:32, 03.05.2021r. IP: *.*.238.66

Polska racja stanu wymaga uzyskania jak największej ilości unijnych pieniędzy. Nieważne, kto będzie o tym decydować. Przy okazji, co mnie bardzo cieszy, Platforma Obywatelska (KO) po raz kolejny się skompromitowała, próbując w imię wojny polsko-polskiej zrzec się funduszy z Brukseli. Polska nigdy nie otrzymała reparacji od Niemiec za II wojnę światową, więc kwestia otrzymywania jakichkolwiek środków z zagranicy przedstawia się jako zagadnienie, które powinno być przedmiotem bezwarunkowego porozumienia przez całą klasę polityczną.

Jan @ 13:10, 03.05.2021r. IP: *.*.6.227

Janek, ty o drogę pytasz czy jesteś po prostu głupi? Każdy, kto nie ogląda TVPratyjnej, doskonale wie, że jedynym ugrupowaniem partyjnym w Polsce, które od początku i z zasady zrzeka się funduszy z Brukseli, to kanapowa partyjka min. "Zero". Każda inna partia, łącznie nawet z neokomunistycznym pisem, łaknie kasy z UE jak przysłowiowa kania dżdżu.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET