Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Koncerty, spektakle, festiwale z dofinansowaniem

Rok 2021 obfituje w jubileusze wielkich twórców. To 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, a także 200. Cypriana Norwida. W tym roku obchodziliby także 120. urodziny Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i rotmistrz Witold Pilecki. Te okazje, a także chęć prezentacji dorobku polskiego i światowego dziedzictwa narodowego oraz prezentacja lokalnego i regionalnego dorobku kultury były inspiracją do wsparcia wydarzeń kulturalnych w regionie. 

W wyniku przeprowadzonego konkursu do dofinansowania wyłonionych zostało 21 zadań. W budżecie województwa łódzkiego przewidziano na ten cel 350 tys. zł. 

Wsparcie otrzymają organizacje z 15 powiatów woj. łódzkiego, m.in.: fundacja „Canto Pro Classica na organizację w Brzezinach koncertów w 120. rocznicę urodzin „Prymasa Tysiąclecia”; łódzka fundacja „Miasto Kultury” na Orbitowanie z Lemem, fundacja „Zdrowy Wybór” ze Zgierza na wydarzenie zatytułowane Niepodległa Polska Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Witolda Pileckiego; stowarzyszenie „Forum dla Ojczyzny” z Łodzi na spektakl teatralny „Ja, Lem...”; a także fundacja „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego” na jarmark dorobku polskiej wsi zatytułowany „Sami nie wiemy co potrafimy ...”. Na dotacje może liczyć też kilka cyklicznych wydarzeń, w tym: XVII Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego w Piotrkowie; VII Miasteczko Złotnickiego - dwa wieki tradycji przemysłowych w Zduńskiej Woli; X Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna w Kutnie; XII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka u Jezuitów”.

Pełna lista wyłonionych do dofinansowania wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: lodzkie.pl/kultura.

Skomentuj [ 0 ]
17:15, 02.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET