Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Zgłoś się na badanie

Samorząd województwa łódzkiego zaprasza na nową akcję profilaktyki onkologicznej, w ramach której lekarze ze Szpitala im. Kopernika w Łodzi przeprowadzą bezpłatne konsultacje i badania. – W ostatnim czasie wszystko zostało zdominowane przez covid, ale nikt nie zapomniał o tym, że są inni pacjenci, którzy też muszą się leczyć – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Kwestia nowotworów jest absolutnie najpoważniejsza i nie może czekać

Podczas  konferencji zapowiadającej akcję, marszałek podkreślał, że choć ostatni rok był dla całego systemu opieki zdrowotnej bardzo ciężki, to badania onkologiczne nigdy nie zostały zatrzymane. - Uruchamiamy kolejny program profilaktyczny zaadresowany do mieszkańców naszego województwa, w którym każdy może zapisać się na leczenie. To znakomita okazja, żeby przezwyciężyć własne lęki, żeby podejść, zbadać się, sprawdzić jak wygląda sytuacja i w razie konieczności podjąć leczenie – zachęca Grzegorz Schreiber.

W trzy soboty: 22 i 29 maja oraz 12 czerwca będzie można uzyskać bezpłatną poradę z zakresu:

- chorób piersi

- chorób jelita grubego

- chorób nowotworowych żołądka

- nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych)

- ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym)

- zdrowego żywienia. 
W razie konieczności, uczestnicy akcji otrzymają na konsultacjach skierowania na dalsze badania.

- Panie w wieku 50+ zapraszamy na bezpłatną mammografię – dodaje dyrektor szpitala Andrzej Kasprzyk. Nie są potrzebne żadne skierowania. Wystarczy zapisać się telefonicznie (tel. 42 689 57 57) lub mailowo (profilaktyka@kopernik.lodz.pl). Rejestracja rozpocznie się 14 maja.

Dyrektor podkreśla, że Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika w Łodzi jest jedynym ośrodkiem w regionie posiadającym pełen wachlarz lekarskich badań diagnostycznych i konsultacyjnych. - Zachęcam szczególnie osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia do skorzystania z naszej otwartej drogi – dodaje Andrzej Kasprzyk.

Zastępca dyrektora szpitala do spraw promocji Magdalena Janus-Hibner zapewnia ponadto, że żadna osoba chcąca się zapisać na badania nie odejdzie z kwitkiem. - Jeżeli będzie taka konieczność, będą wyznaczane kolejne terminy spotkań – informuje.

Skomentuj [ 2 ]
14:35, 08.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Sander @ 15:10, 08.05.2021r. IP: *

"W ostatnim czasie wszystko zostało zdominowane przez covid, ale nikt nie zapomniał o tym, że są inni pacjenci, którzy też muszą się leczyć"
Ta jasne. Wierzę bo muszę.

haha @ 20:28, 09.05.2021r. IP: *.*.235.210

O ROK ZA POŻNO!!!!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET