Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Co z 10 szpitalami powiatowymi w regionie łódzkim?

(fot. Nasze Miasto)

 

W Ministerstwie Zdrowia zakończył pracę zespół przygotowujący ustawę reformującą szpitale. Wypracowane rozwiązania nie są jeszcze upublicznione. Ministerstwo Zdrowia od kilku miesięcy nie ukrywa jednak, że chce większej kontroli i scentralizowania zarządzania szpitalami, tłumacząc to m.in. złą kondycją finansową części placówek i koniecznością koordynacji działań np. epidemii, gdy potrzebne jest szybkie reagowanie na potrzeby.

Jednak wątpliwości opozycji budzi los szpitali prowadzonych przez samorządy. Wczoraj konferencję prasową w tej sprawie zwołali łódzcy posłowie Koalicji Obywatelskiej: Katarzyna Lubnauer i Dariusz Joński.

- Nikt z Warszawy nie będzie wiedział lepiej jak leczyć ludzi w powiecie kutnowskim, łęczyckim czy łaskim niż ci, którzy tymi szpitalami tam zarządzają – mówił poseł Dariusz Joński z okręgu sieradzkiego.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 3 ]
16:40, 11.05.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Anastazja @ 21:26, 11.05.2021r. IP: *.*.169.7

Teraz się interesują? Gdzie byli kilka lat temu kiedy wszelkie statystyki wskazywały, że za chwilę nie będzie miał kto leczyć. Nic nie zrobili i nie zrobią dla służby zdrowia. Tym Państwu dziękujemy. Zwykle bicie piany.

@Anastazja @ 23:44, 11.05.2021r. IP: *.*.217.82

A kto krzyczał w sejmie "niech jadą"? Przypomnę ci Józefa Hrynkiewicz z PiS. Także nie pie..ol, że "oni" odpowiadają za braki lekarzy. Za obecny stan służby zdrowia odpowiada Morawiecki, oraz jego ministrowie. Ten od lewych respiratorów i maseczek od narciarza i ten obecny.

Terazitu @ 23:56, 11.05.2021r. IP: *.*.161.213

Się pochlały Anastazja

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET