Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Czerwcowy harmonogram luzowania obostrzeń

 

Coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19. Dzięki zadowalającej sytuacji epidemicznej w Polsce rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m2. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci.

Z transportu publicznego będzie mogło skorzystać więcej pasażerów. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem zmian na czerwiec.

 

Pamiętajmy, że COVID-19 to nadal groźna choroba, która zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Dlatego mimo luzowania obostrzeń nie zapominajmy o tym, żeby dbać o siebie i innych. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce. Zapoznaj się z aktualnym harmonogramem luzowania obostrzeń w czerwcu.


Harmonogram na czerwiec

Od 6 czerwca 2021 

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Pamiętaj, że zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):

- maks. 150 osób

Targi i konferencje:

- 1 osoba na 15 m2

Transport zbiorowy:

- 75 proc.obłożenia

Sale zabaw dla dzieci:

- 1 osoba na 15 m2

Ważne! W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

To m.in. dzięki szczepieniom możliwe jest luzowanie obostrzeń. Od 9 maja każda osoba pełnoletnia może zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Masz cztery sposoby, dzięki którym możesz zapisać się na szczepienie:

- zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,
- wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
- dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl,
- skontaktuj się z punktem szczepień.

Dowiedź się więcej na www.gov.pl/szczepimysie.

Zdobądź unijny certyfikat Covid! 

Swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej w czasie pandemii? To możliwe za sprawą unijnego certyfikatu Covid. Certyfikat to dowód na to, że:

- przeszedłeś Covid-19,
- posiadasz negatywny wynik testu PCR na Covid-19,
- zostałeś zaszczepiony przeciw Covid-19.

Od 1 lipca certyfikat będzie wydawany i stosowany we wszystkich państwach członkowskich UE, ale w Polsce dostępny do pobrania jest już od 1 czerwca.

Certyfikat można pobrać w formie cyfrowej przez:

- Internetowe Konto Pacjenta (IKP),
- aplikację mojeIKP (po 25 czerwca),
- aplikację mObywatel (po 25 czerwca).

Ważne! Certyfikat można pobrać także w formie papierowej w punktach szczepień (osoby zaszczepione) lub u lekarza/pielęgniarki w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu na Covid-19).

 

Skomentuj [ 9 ]
11:00, 06.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

DOjana @ 20:34, 06.06.2021r. IP: *.*.233.219

masz lokal? masz restaurację? nie przejmuj sie te biedne zaszczepione do ciebie nie przyjdą ,one wolą wszystko za darmo.Z twoich podatkow!!!

Jan Dojana @ 10:34, 07.06.2021r. IP: *.*.6.222

Ty jesteś głupi w naturalny sposób czy przeszedłeś specjalne szkolenie?

DOjana @ 11:53, 07.06.2021r. IP: *.*.236.236

to poszczepionkowa mgła pocovidowa

Karolololooolooo @ 09:33, 08.06.2021r. IP: *

Szczepienia nie likwidują maski.
Szczepienia nie likwidują dystansu.
Szczepienia nie eliminują testów.
Szczepienia nie likwidują zakażenia.
Co zatem eliminują szczepienia???
- ZASZCZEPIONYCH!!!
Masz dość mediów głównego scieku, wejdź na nptv - niezależną Polską telewizję.

Do Karolololooolooo @ 10:21, 08.06.2021r. IP: *.*.6.222

A próbowałeś sposobu z folią aluminiową? Zauważ że Becia i jej Alanek chodzo teraz niemal zawsze w czapkach, a jak myślisz co w czapkach co majo?

karololololloo @ 12:40, 08.06.2021r. IP: *

Majo w czapkach to samo co ty niewolniku - gównoprawdę z zmediów głównego ścieku.
Poszukaj w internecie frazę "złoty miliard", szczególnie w kontekście debila gaetsa i cwelo-klausa shwaba. Może wtedy choć trochę przejżysz na oczy i odłączysz od stada baranów idących na rzeź.

Do Karolololooolooo @ 15:56, 08.06.2021r. IP: *.*.6.222

Musisz wiedzieć, folia aluminiowa ma dwie strony - bardziej błyszczącą i drugą bardziej matową.

Do debila Karolololooolooo @ 16:13, 08.06.2021r. IP: *.*.13.226

Nikt nigdy nie mówił, że po zaszczepieniu można będzie nie nosić maski. Od początku mówiono jasno i zrozumiale dla większości, że szczepionka nie zabija wirusa i go nie likwiduje, natomiast jedynie osłabia jego działanie i przypadki które dotychczas kończyły się podłączeniem do respiratora a potem śmiercią, po przyjęciu szczepionki być może nie będzie nawet potrzeby umieszczania w szpitalu.

Będąc zaszczepionym można być nosicielem wirusa i dlatego trzeba nadal nosić maseczki aby dodatkowo nie zarazić różnego rodzaju cedenbałów bojących się igły i ćipów, co by masowo nie schodziły, bo zrobiło się gorąco i grabarzom nie jest zbyt przyjemnie kopać w takim upale kolejne groby dla nie zaszczepionych, które to teraz schodzą z tego świata masowo. Podobnie jest krematoriami, no bo pracuj tam w takim upale?

Dopiero po kilku, kilkunastu miesiącach od zaszczepienia ok. 70-80% populacji wirus może wygasnąć, zaniknąć i wtedy być może zdejmiemy maseczki, pod warunkiem, że nie będzie to pora zimowa i nie trzeba będzie nosić maseczek tym razem z powodu smogu.

karolololllo @ 09:53, 09.06.2021r. IP: *

Powiem jak w piaskownicy (bo to twój poziom) - kto sie przezywa, sam się tak nazywa ;-). I przestań mi tu pociskać gównowiedzę od sprzedajnych "ekspertów" będących na pasku bigshitpharmy.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET