Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

IV Łaski Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki

 

Po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną wraca Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki. W tym roku Wojskowe Koło PTTK we współpracy ze Stowarzyszeniem Planeta Grabia przygotowało trzy różne formy aktywności turystycznej: SPŁYW KAJAKOWY: godz. 9:00 - zbiórka przed Klubem Garnizonowym, rozpoczęcie spływu kajakowego, trasa Ldzań - Łask (ok. 8 km)


Kajaki wypożyczane przez firmę Kajakinet.pl, koszt 20zł/os,

Liczba uczestników ograniczona (50 osób), dowóz na miejsce spływu zagwarantowany przez organizatorów

RAJD ROWEROWY: start - grupa rowerowa z centrum Łasku, godzina 9.30 spod Klubu Garnizonowego, grupa rowerowa z osiedla Przylesie i Batorego, godzina 9:45, ul. Szkolna obok Orlika, grupa rowerowa z Kolumny, godzina 10:00 skwer w Kolumnie obok dworca PKP. Rozpoczęcie rajdu godzina 10:15, rajd Szlakiem Osad Młyńskich nad Grabią (Oficjalne otwarcie szlaku).
Trasa: Kolumna PKP- Ldzań- Drzewociny - Róża - Mogilno - Barycz - Łask, ul. Plażowa. Długość trasy 35-40 kilometrów, przewidywany czas jazdy 4-5 godzin.
Trasa w większości po drogach utwardzonych. Obowiązują przepisy ruchu drogowego każdego uczestnika, mile widziane kaski ochronne.
Koszt: 10 zł, uczestnicy przyjeżdżają swoim rowerem
RAJD PIESZY: godz. 10:00 – zbiórka przy dworcu PKP Kolumna, spacer śladami dawnych wilii i pensjonatów dzielnicy Kolumna. Spacer będzie prowadził Wojciech Pardała, miłośnik i znawca Kolumny. Spacer przewidziany jest na około 4 godziny. Zakończenie spaceru przy ul. Plażowej w Kolumnie. 
Koszt: 10 zł

ZAKOŃCZENIE RAJDU I SPŁYWU, WSPÓLNE OGNISKO: godz. 14:00 – Spływ kajakowy i oba rajdy mają swoje zakończenie na ulicy Plażowej w Kolumnie. Gdzie dla uczestników Łaskiego Dnia Podróżnika zostanie zorganizowane ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek (wędlina zagwarantowana przez organizatorów). Ze względu na trudny do przewidzenia czas zakończenia Dnia Podróżnika uczestnicy z ul. Plażowej do swoich domów muszą wrócić na własną rękę (w pobliżu znajdują się przystanki MZK i dworzec PKP).

ZAPISY:
przez wiadomość e-mail: pttklask@poczta.onet.pl
przez skrzynkę kontaktową na profilu Facebook: Wojskowe Koło PTTK Łask
W treści proszę podać imiona i nazwiska uczestników, wybrany rodzaj aktywności turystycznej (rajd rowerowy, pieszy, spływ) oraz PESEL do celów ubezpieczeniowych. W przypadku rezygnacji z imprezy prosimy również o taką informację, by nie blokować innym osobom miejsca, dotyczy to zwłaszcza spływu kajakowego.

W tym roku od wszystkich uczestników pobieramy symboliczne opłaty, które zostaną przeznaczone na zabezpieczenie i organizację imprezy turystycznej. Koszt zależny od typu wybranej aktywności turystycznej (od 10 do 20 zł). Prosimy o wcześniejsze stawiennictwo na miejscach zbiórki, w celu zebrania opłat i podpisania zgód na przetwarzanie danych osobowych.

 

Skomentuj [ 0 ]
13:45, 07.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET