Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Kampania Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

Pragniemy przypomnieć, że Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu prowadzi punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Łaskiego. Beneficjenci Porada przysługuje każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego. Z porady mogą skorzystać również przedsiębiorcy tj. osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób.

Korzyści

 

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

 

Poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących uprawnieniach lub o spoczywających obowiązkach, również w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym,
Wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego,
Sporządzenie projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielania pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym,
Sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową,
Nieodpłatną mediację, 
 

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje:

 

Działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiazywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porad z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.
 

Rejestracja

 

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniem związanym z COVID-19 Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego prawnicy udzielają porad za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefon, e-mail, połączenie wideo).

 

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.

Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie pod numerem telefonu:

Poniedziałek: tel.: 664 – 171 – 587, 

Wtorek: tel.: 693 – 690 – 755, tel.: 664 – 171 – 587,

Środa: tel.: 505 – 860 – 056, tel.: 664 – 171 – 587, tel.: 693 – 690 – 755, tel. 660 – 701 – 745,

Czwartek: tel.: 505 – 860 – 056, tel.: 660 – 701 – 745, 

Piątek: tel.: 505 – 860 – 056, tel.: 660 – 701 – 745,

a także poprzez stronę internetową Fundacji Togatus Pro Bono (porada mailowa, wideo), pod linkiem: http://fundacja.togatus.pl/porada_online/.

 

Bezpłatne wykłady prawne oraz materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej Fundacji, Facebooku oraz YouTube!

 

https://fundacja.togatus.pl/
https://www.facebook.com/fundacja.togatus
https://www.youtube.com/channel/UCKOKk-tWpe0cPLcEYzvm5jA
 

Filmik dotyczący nieodpłatnej pomocy prawnej! Skorzystaj z porady profesjonalnego prawnika bez ponoszenia kosztów. 

 

https://drive.google.com/file/d/140bgzhTBkbRJH99__HI5qfQxnnDO-aE-/view?usp=sharing

 

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 08.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET