Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Pieniądze na tworzenie miejsc pracy

Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi uruchamia nabór zgłoszeń na przyznanie środków na tworzenie nowych miejsc pracy. Wystartował projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ” realizowany przez Instytut Spraw Obywatelskich, finansowany ze środków unijnych. Projekt skierowany jest do osób indywidualnych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw, które zamierzają utworzyć przedsiębiorstwo społeczne lub już działają w takiej formie i chcą utworzyć kolejne miejsca pracy.

Sektor ekonomii społecznej to ta gałąź gospodarki, która łączy otrzymywanie zysku finansowego z zyskiem społecznym. Przedsiębiorstwa społeczne działają głównie lokalnie. Trzeba zaznaczyć, że na nowych miejscach pracy zatrudniane będą m.in. osoby bezrobotne, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej – mówi Michał Jarosławski, doradca w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ.

Pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy 

Bezzwrotne wsparcie finansowe – w wysokości ponad 21 tys. zł na jedno stanowisko pracy –  można wydać na zakupy niezbędne do utworzenia tego miejsca pracy. Maksymalna kwota środków na utworzenie miejsc pracy to ponad 210 tys. zł. Do tego, co miesiąc, przez min. 6 m-cy podmiot może korzystać z tzw. wsparcia pomostowego związanego z bieżącymi wydatkami: wynagrodzeniem, składkami ZUS, bieżącymi opłatami, itp. Mowa tu o kwocie  2 800 zł na 1 miejsce pracy. Ponadto Centrum KLUCZ oferuje  pełny pakiet doradczy  – dodaje Jarosławski.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu

https://centrumklucz.pl/dzieje-sie/dotacje-na-tworzenie-miejsc-pracy-subregion/

O Centrum KLUCZ: Wzmacniamy sektor pozarządowy, rozwijamy przedsiębiorczość społeczną, wspieramy wspólnoty lokalne. Budujemy współpracę, zaufanie i… zyski.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ prowadzony jest przez Instytut Spraw Obywatelskich. Instytut Spraw Obywatelskich jest organizacją obywatelską niezależną od partii politycznych i korporacji. Naszą misją jest rozwijanie, kształtowanie i promowanie postaw obywatelskich.

Skomentuj [ 0 ]
18:45, 09.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET