Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Skrzynka Skarg. Resztki ze stołu, to nie pokarm dla zwierząt!

 

Napisała do nas jedna z Czytelniczek z prośbą o zwrócenie uwagi i naświetlenie problemu wyrzucania resztek jedzenia, chleba i śmieci do stawu, który znajduje się w łaskim parku. Zbulwersował ją fakt zostawiania resztek jedzenia. Za sprawą źle pojętej troski o zwierzęta lub przeświadczenia, że jedzenia nie wolno wyrzucać do kosza na śmieci, sporo jedzenia wciąż ląduje na trawnikach, pod płotami czy właśnie w parku. Poniżej list od Czytelniczki:

- Dzień dobry, czy mogliby Państwo zwrócić uwagę, przypomnieć czytelnikom o tym, żeby nie wrzucać chleba (ani śmieci) do wody? Na zdjęciach Park im. Rodu Łaskich z dzisiejszego poranka? Ostatnimi czasy widać też mnóstwo śmieci na ulicach- wspomina Czytelniczka.

Wciąż wiele ludzi nie wie, że nieprawidłowe dokarmianie zwierząt skazuje je na groźne choroby, a niekiedy nawet śmierć. Dotyczy to zarówno domowych czworonogów, jak i osobników dziko żyjących gatunków.

Problem ten też widać przy blokach, gdzie ludzie wyrzucają resztki pokarmów z myślą, że pożywią się nimi ptaki. Na skwerkach zostawiają kości i resztki z obiadu.

 

Przypominamy, że osoba, która w ten sposób zaśmieca miejsca publiczne może liczyć się z otrzymaniem mandatu karnego.

Resztki z naszego jedzenia nie są też odpowiednim pokarmem dla dzikich zwierząt a dawno minęły czasy, kiedy po ulicach biegały bezpańskie psy, które trzeba było dokarmiać. Teraz, co najwyżej jeden z naszych pupili może, pod nasza nieuwagę, zjeść takie resztki i narazić się na chorobę.

 

 

 

Skomentuj [ 0 ]
11:20, 10.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET