Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Łask. Szczepimy się! – są wolne terminy

Do niedawna szczepionki przeciw COVID-19 były towarem niezwykle pożądanym. Wiele osób stało za nimi w długich kolejkach, a nawet jechało setki kilometrów, tylko po to, aby jak najszybciej się zaszczepić. Obecnie trzecia fala pandemii ustępuje. Dziennie notowanych jest ok. 300 nowych przypadków zachorowań.  I choć ciągle niepokoi dość duża liczba zgonów, to można zaobserwować społeczne rozluźnienie. Znaleźliśmy się w momencie, gdy mamy więcej zabezpieczonych dawek szczepionki niż na nią chętnych.

Zbliżające się wakacje i znoszenie obostrzeń sprawiają wrażenie, że najgorsze już za nami, a wiele osób odkłada ewentualne szczepienie na czas po urlopie. Eksperci ostrzegają przed nadmiernym optymizmem i przewidują nadejście jesienią kolejnej fali zachorowań. Szacuje się, że do osiągniecia odporności zbiorowej potrzeba zaszczepić min. 70% populacji. Do 15 czerwca wykonano w Polsce 24 687 629 szczeń, jednak tylko 9 929 923 osób jest w pełni zaszczepionych. Na szczeblu lokalnym sytuacja również nie wygląda zbyt dobrze. W gminie Łask, która posiada 27 530 mieszkańców w pełni zaczepiony jest 6 067 osób (22%). Statystki jasno pokazują, że jeśli nie nastąpi powszechna mobilizacja, to za kilka miesięcy czeka nas kolejna walka z koronawirusem.

Czas gra tutaj kluczową rolę, dlatego nie odkładajmy szczepień na później. Chrońmy zdrowie i życie swoje oraz bliskich. Zapisać na szczepienie można się za pośrednictwem infolinii (989), sms (880 333 333 lub 664 908 556), Internetowego Konta Pacjenta lub dzwoniąc bezpośrednio do wybranego punktu. Przypominamy, że w Łasku szczepienia odbywają się w przychodni przy ul. Polnej (43 676 33 55) oraz w szpitalu przy ul. Warszawskiej (43 676 10 11).

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Gmina Łask udostępnia nr telefonu 43 676 83 71 w celu przekazywania niezbędnych informacji dla osób chcących skorzystać z transportu do punktów szczepień oraz zbierania informacji o potrzebach w tym zakresie.   

 

Skomentuj [ 2 ]
16:25, 17.06.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Stefan @ 12:27, 18.06.2021r. IP: *.*.130.163

A czy przychodnia w Lasku udostępnia już terminy infolinii/stronie?
Swego czasu niepotrzebnie jechałem do innego miasta na szczepienie, bo nie wiedziałem że w Lasku szczepionki są, tylko ukryte przed infolinią.

marekkk @ 11:58, 21.06.2021r. IP: *

Dziadku co to jest koronawirus?
Jest to narzędzie służące do zniewolenia człowieka. Wirus sam w sobie nie jest zagrożeniem, groźne są ustawy. Media, które są w rękach banków i korporacji, celowo wywołują strach by łatwiej manipilować ludźmi. Są i będą zamykane małe i średnie firmy, żeby zbankrutowały, tak korporacje pozbędą się konkurencji. Wprowadzą przymusowe szczepienia toksyn, po których ludzie po kilku latach zaczną masowo umierać. Wycofają gotówkę z obiegu, a Twoim wynagrodzeniem za pracę, będzie wirtualny pieniądz. Ludzie nieświadomi staną się niewolnikami, a świadomych będą wyśmiewać i zamykać do więzienia.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET