Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Pij łaską wodę (video)

 

Jak wygląda system ujęcia wody dla Łasku i okolic? Na czym polega proces uzdatniania wody? Czy system przesyłu wody jest odpowiednio nadzorowany? Czy można pić wodę prosto z kranu bez obaw? Wiele pytań – Zapraszamy na materiał filmowy o łaskiej ekologicznej kranówce.

 

Materiał filmowy 8TVR

Skomentuj [ 17 ]
17:20, 15.07.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Nico @ 18:46, 15.07.2021r. IP: *.*.231.22

Brawo Mariusz! Chciałem napisać brawo "Prezesie" ale to słowo wymazałem już dawno ze swojego słownika. Super promocja i bez ściemy!! Można?

Anna @ 23:55, 15.07.2021r. IP: *.*.253.236

Ten kamień pić z kranu?
To samobójstwo.
Inwestycja warta miliony,a zyskaliśmy tylko podwyżki dzięki którym mamy jedną z najdroższych wód w Polsce,a jakość jej to jak zarządzanie naszym miastem.
Czyli delikatnie mówiąc pozostawia dużo do życzenia nie mówiąc bardziej dobitnie zarządzanie tragiczne,a woda do podlewania nie do picia.

Aga @ 08:16, 16.07.2021r. IP: *.*.225.234

Anna o oczywiście stawia takie odważne tezy bo ma w domu laboratorium i odpowiednie wykształcenie. Otóż nie. Potrzymanie w ręku pipety na lekcji chemii i przyłożenie babki na zbite kolano to trochę za mało. Ale niestety wystarczy by powielać denne hasła.

Cyprian @ 10:06, 16.07.2021r. IP: *.*.254.19

Anna zdajesz sobie sprawę że za ten ohydny "kamień" płacisz później kupując wodę mineralną w sklepie? To nic innego jak minerały, a woda z kranu w wielu miejscach jest lepsza niż zdecydowana większość wód dostępnych w sklepie, chyba, że rury wodociągowe są wiekowe.

Mpwik @ 10:36, 16.07.2021r. IP: *.*.34.21

Do Anna
Mamy wrażenie, że nie poświęciła Pani 10 minut na zapoznanie się z materiałem...
Tam są odpowiedzi na Pani pytania.... Woda w Łasku należy do średnio twardych (190 mg CaCO3), a co ją powoduje - związki mineralne zawarte w wodzie. Dlatego polecamy, bez żadnych obaw pić wodę prosto z kranu. Gotowanie wody powoduje wytrącenie właśnie tych minerałów w postaci tego nieszczęsnego "kamienia". Proponujemy gotować wodę butelkowaną mineralną i zobaczyć ile "kamienia" pozostanie w czajniku.....
Czy Wielomilionowe inwestycje spowodowały wzrost cen wody? Nie do końca, gdyż podrożały ścieki w wyniku realizacji między innymi oczyszczalni ścieków o której uciążliwości już chyba zapomnieliśmy. I to źle że pozyskaliśmy prawie 35 mln zł bezzwtotnych (pod pewnymi warunkami) środków z Unii Europejskiej na realizację projektu. Gdyby dzisiejsza cena wynikała z kar naliczonych za przekroczenia z tytułu korzystania i obciążania środowiska, to zrozumieli byśmy Pani krytykę "braku i złego zarządzania".
Pani Anno proponujemy o zapoznanie się z materiałem, wyciągnięcie "na chłodno" wniosków i picia Naszej Łaskiej ekologicznej Kranówki. Skorzysta środowisko i Pani budżet domowy.
Dziękujemy za to "krytyczne" słowo, bo nic tak nie uczy jak konstruktywna krytyka z której chętnie wyciągniemy wnioski, aby i tacy klienci jak Pani może kiedyś docenili naszą pracę.

Darek @ 11:13, 16.07.2021r. IP: *.*.33.5

Do Mpwik | 10:36, 16.07.2021 r.
Proponuję Panu zapoznać się z naprawdę woda dobrej jakości,która można bez najmniejszych obaw i że smakiem pić z kranu. Taka woda jest np w Iwoniczu-Zdroju,ale Pan woli bronić wody niskiej jakości w bardzo wysokiej cenie,by ukryć zmarnowane pieniądze na inwestycje,która tak naprawdę nie wiele dała.
Anna napisała prawdę, że woda w Łasku ma bardzo dużo kamienia. Wystarczy popatrzeć na muszle,na zlewy i na cokolwiek,gdzie ta niby dobra łaskowska woda polezy to od razu wszystko od niej żółknie,psują się automaty...itd.
To cała prawda o naszej wodzie.
Więc skończmy z bajeczkami pod różnymi nickami,że woda w naszym mieście jest super jak prawda jest odmienna,bo każdy z mieszkańców wie,że woda jakościowo jest jak woda gospodarczą.
Cena kosmos, jakość zero.

Adam @ 11:22, 16.07.2021r. IP: *.*.13.107

Mój przepis na napój na obecne upały: plasterek cytryny, sok z połówki cytryny, kilka listków świeżej mięty z balkonu (kupionej kiedyś w doniczce w sklepie na L.), 3 litry łaskiej "wody do podlewania", a bezpośrednio do szklanki kilka kostek lodu oczywiście zrobionego też z łaskiej "wody do podlewania". Da się żyć i to nawet bez myśli samobójczych.

Aha, łaską "wodę do podlewania" nalewam zawsze do bidonu, gdy wyruszam na przejażdżki po okolicznych drogach.

Jeśli sobie dobrze przypominam, to informacja o tym czym jest "kamień w wodzie" była przekazywana już w programach szkolnych na etapie podstawówki. Ciekawe co wtedy Anna robiła w szkole? Widać, że braków w wiedzy powstałych na podstawowych etapach edukacji nie da już później usunąć - Anno, dzięki temu kamieniowi w wodzie żyjesz w jakim takim zdrowiu! Bądź już dorosła, zacznij korzystać wreszcie z rozumu i zdrowego rozsądku, nie daj się nabierać różnej maści hochsztaplerom, a jeśli jednak uważasz inaczej zawsze możesz sobie kupić wodę destylowaną, jest do kupienia bez problemu, tylko po spożyciu kilku pierwszych butelek zacznij się powoli żegnać z rodziną i znajomymi.

Do Mpwik @ 12:12, 16.07.2021r. IP: *.*.44.225

Mam do Was serdeczną prośbę nie odpuszczajcie im, tym różnym Annom czy nawiedzonym Darkom co to wiedzo gdzie jest Iwonicz Zdrój. Nie odpuszczajcie, bo jak powiedział kiedyś słynny K. - gorszy pieniądz wypiera lepszy, tak teraz głupota wypiera i wygrywa z prawdą i zdrowym rozsądkiem. Zarzućcie ich argumentami i walczcie do upadłego, bo jak odpuścicie za jakiś czas będziecie tak skamleć, biadolić i kwękać, jak wczoraj w TVN sędzia Hermeliński nad wybrykami b. komunistycznego prokuratora, w tak zwanym trybunale konstytucyjnym.

Gdy im odpuścicie, jak zrobiono to po 2007 r., to wkrótce okaże się łaskie wielomilionowe inwestycje w zasadzie pójdą w kosz, jeden z nowocześniejszych tego typu zakładów w kraju nie będzie się liczyć, ba, nic nie będą się liczyć, a górę weźmie totalna głupota, bo uni majom brudne muszle i zlewy (pytanie - dlaczego ich nie myją?). To dokładnie mechanizm działania płaskoziemców, antyszczepionkowców, bo to co wyprawia Anna i Darek co to wi gdzie je Iwonicz Zdrój, to jest dokładnie to samo zjawisko.

Mpwik @ 12:47, 16.07.2021r. IP: *.*.42.91

Do Darek.
Drogi Darku, zawsze piszemy pod tym nickiem i przedstawiamy fakty i tylko fakty. Nie mamy nic do ukrycia. Jeżeli twierdzisz, że łaska woda to porażka, to trudno.... Twój wybór..... Wodę pijemy bez obaw.... nawet prosto ze studni przed uzdatnieniem (co widać na filmie). A co usuwamy z wody.... Nadmiar związków żelaza i manganu na naturalnych złożach kwarcowych, a jedyny reagent to tlen przy napoweietrzaniu wody przed filtrami. Oprócz tych pierwiastków w naszej wodzie jest jeszcze magnez, wapń, potas i sód w ilościach często wyższych niż w dostępnych w sklepach wodach źródlanych. Do tego nadzór naszego laboratorium, laboratorium zewnętrznych akredytowanych oraz Sanepid... Czy woda butelkowana jest tak kontrolowana jak wodociagowa?
Jeżeli są problemy z jakością wody u Pana prosimy pisać na adres e-mail tech@mpwik-lask.pl. Przyjedziemy, pobierzemy wodę do badań i sprawdzimy....

Panie Adamie cieszymy się Łaska KRANÓWKA towarzyszy niemalże na każdym kroku. Pana nie musimy namawiać do picia wody z naszego lokalnego źródła.

Do MPWiK @ 13:41, 16.07.2021r. IP: *.*.229.15

Walka z wiatrakami, bo przecież Anula i Daro wiedzą lepiej, ale brawo za cierpliowość i merytoryczne wyjaśnienia. Wszyscy przyjezdni zawsze zachwalają ładną wodę. Jest naprawdę super.

Heniek @ 18:57, 16.07.2021r. IP: *.*.33.56

Do Mpwik | 12:47, 16.07.2021 r

Totalny brak merytoryki i faktów.
Tylko puste biadolenie nasza woda jest super,a w rzeczywistości:
Woda Łaska=Jakość rządzenia=
Totalne dno.
To smutne realia miasta w którym za wodę jakości wody przemysłowej placimy jak za mineralna,ale przecież ktoś musi spłacić kredyt zaciągnięty na nie udana inwestycje.
Tyle w temacie i żadne trolle tego nie zmienia,bo każdy z mieszkańców zna jakość wody, cenę wody,cenę kanalizacji...itd

Mpwik @ 19:27, 16.07.2021r. IP: *.*.42.91

Do Heniek
Drogi Henryku. Prosimy o konkrety. Co robimy źle? Gdzie źle zarządzany? Gdzie biadolimy? Co jest z nami nie tak? Gdzie brak merytoryki, która informacja jest nie prawdziwa? Panie Henryku prosimy o odpowiedzi......
Prosimy wypić szklaneczkę Łaskiej Kranówki i doprecyzować swoje zarzuty i uwagi. Pozdrawiamy.

Janek @ 22:04, 16.07.2021r. IP: *.*.22.83

Czego Mpwik,,Mariuszku ,,drogi nie rozumiesz , że woda w Łasku jest droga dociera czy niet.

Mpwik @ 22:44, 16.07.2021r. IP: *.*.42.91

Do Janek
"Droga" pojęcie względne, utarło się że powinna być za darmo.... Czy 4.67 PLN za 1000 litrów to dużo? To 2 butelki w sklepie.
Janku była by po 2 zł, też była by za droga.
Cieszmy się, że na dzień dzisiejszy wystarcza wody z naszych ujęć....

Adam @ 00:32, 17.07.2021r. IP: *.*.44.225

Janek, drogie dziecko komunizmu, woda nie jest droga, woda nic nie kosztuje, a 4,67 zł płacisz za jej oczyszczenie i dostarczenie darmowej wody do twojej kuchni i łazienki. Pomyśl, gdyby woda jako taka miała swoją wartość czy naprawdę za darmo mógłbyś wejść na boso do Grabi albo za zupełną darmochę mógłbyś patrzeć na fontanny na Rynku?

Madwelt @ 01:45, 17.07.2021r. IP: *.*.165.85

Do "do mpwik"
Radzę tak naprawdę posłuchać tych plaskoziemcow, niż uwierzyć w argumenty przedstawiane w mediach, np faktach, czy wisfomosciach. .Następnie przemyśleć ich logikę.
Sam kiedyś byłem przerażony ilością czerwonego osadu na fugach? Grzyb? Nie ta woda jest mineralna....jak muszynianka, tylko o innym składzie.
Pan Bóg stworzył choroby i lekarstwa. Pij wodę w miejscu wydobycia a nie będziesz chorował.

DOjana @ 15:24, 19.07.2021r. IP: *.*.123.26

Madwelt @ 01:45, 17.07.2021r.

te okragłoziemiec ,ZASZCZEP SIE!!!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET